Nechápali, proč pořád sbírá „drobáky“. Když jich měl 27 000, vytřel jim svým nápadem zrak

Šestatřicetiletý muž se rozhodl, že nasbírá 27 000 obyčejných mincí a využije je pro zdokonalení svého domova.Výsledek je naprosto ohromující.

i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
i Zdroj fotografie: S vědomím Matt Giles
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Podlahy jsou nedílnou součástí každé domácnosti. Mnoho lidí se proto snaží vybírat ten nejvhodnější materiál, který se hodí do jednotlivých místností a vydrží, jak nejdéle to bude možné. To vás však v dnešní době, kdy se téměř vše zdražuje, může vyjít na hodně peněz. Tento muž se proto rozhodl, že nasbírá 27 000 obyčejných mincí a poté jimi pokryje celou podlahu ve své kuchyni. Ačkoliv to může znít neprakticky, výsledek je naprosto ohromující – celá podlaha se nyní leskne a třpytí jako samotné zlato! 

Nádherná podlaha z 27 000 mincí 

Šestatřicetiletý Matt Giles ze Spojeného království se nedávno pochlubil na internetu svou novou podlahou, kterou vytvořil z 27 000 obyčejných mincí. Na tento nápad přišel náhodou, když se svou ženou při prohlížení webových stránek o designu narazili na výrobky z různých mincí. Přesně ty jej totiž inspirovaly k tomu, aby se pokusil vyrobit na tento způsob něco svého. A jeho kuchyně byla tím pravým místem.

Jakmile se Matt se svou manželkou rozmysleli, muž okamžitě běžel do banky a požádal o výměnu 270 liber (zhruba 7 600 korun) za drobné peníze. Ačkoliv se tomu zaměstnankyně divily, nakonec mu proměnily tuto částku na 27 000 penny, tudíž měl dostatek materiálu pro svůj nový projekt. Jakmile měli manželé připraveno všechno potřebné, mohli se konečně pustit do práce. Nejprve bylo potřeba natřít celou podlahu vrstvou silikonu a poté na něj začít skládat minci po minci, což nebyl zrovna nejlehčí a nejrychlejší úkol.

Luxusní vzhled za pár peněz 

Udělat podlahu z 27 000 mincí byla opravdu namáhavá a časově náročná práce. Matt proto na nic nečekal a požádal o pomoc své přátele, kteří ochotně souhlasili a dorazili lepit mince na podlahu. Jakmile pak byly všechny mince seřazeny vedle sebe po celém povrchu, musel je muž nahoře zapravit speciální maltou, která vyhladila všechny mezery a štěrbiny. Díky tomu taky mince zpevnil a nyní se nemusí bát, že by je vyrazil, protože jsou opravdu pevně připevněny k zemi.

iZdroj fotografie: S vědomím Matt Giles

Jakmile měl Matt hotovo, rozhodl se podlahu nakonec zalít epoxidovou pryskyřicí, kterou rovnoměrně rozprostřel po povrchu a nechal ji několik dní vytvrzovat. Tento materiál dodal podlaze krásně lesklý povrch, díky čemuž nyní vypadá opravdu profesionálně a jako by stála hodně peněz – ve skutečnosti však vyšla muže na pár tisíc korun. Jediné, co musel obětovat, byl čas. Naštěstí mu však přispěchali na pomoc kamarádi, díky kterým trval celý proces mnohem kratší dobu.  

Trvalo to opravdu dlouho

Celkově Mattovi a jeho ženě zabrala výroba podlahy se vším všudy neuvěřitelných 200 hodin, což je zhruba 6 týdnů. Jak ovšem muž sám říká, rozhodně to stálo za to. Nyní se může všem pyšnit jedinečným dekoračním kouskem ve své domácnosti, který vyrobil s pomocí svých přátel, ale navrhl zcela sám. Pokud byste chtěli ušetřit a zároveň si vytvořit i ve svém domově něco podobného, rozhodně neváhejte experimentovat. Nejde o složitou záležitost – jediné, co vám zabere čas, je skládání mincí vedle sebe. 

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie

Jak by se taková podlaha líbila vám?

Zdroj: Sdelaysam
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články