Šikovný designér proměnil starou opuštěnou garáž v penzion. Výsledek vás okouzlí

Nádherné bydlení je možné získat i z mála. Jeden šikovný designér si vzal do parády starou garáž a přetvořil ji v něco fantastického.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson
                   

Ginny a John Stimpsonovi se poohlíželi po vhodné nemovitosti, když jim do oka s velkou dávkou štěstí padl jeden nádherný kousek v zátoce ve Fairhope v Alabamě. Mělo to však háček – jejich rodina byla velká a tři dospělí synové se svými rodinami by se jen stěží do tohoto domu pohodlně vměstnali. Manželé si proto vyhlédli starou garáž a proměnili ji v penzion se vším všudy.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Jen 30 % na sklad, zbytek jako obytný prostor

Je samozřejmé, že tak velká rodina si musí nějaký ten skladovací prostor ponechat. Ginny a John Stimpsonovi se proto po dlouhé úvaze rozhodli, že garáži ponechají ze 30 % její původní funkci, ovšem zbylé prostory přetvoří v komfortní a útulné místo se vším potřebným. Chtěli být zkrátka připraveni na velké rodinné návštěvy. Všemu naštěstí vycházel vstříc celkový koncept garáže.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Ve skutečnosti totiž připomínala spíš tak trochu rodinný domek, byť s úspornými rozměry. Bylo tedy jasné, že nějaké změny budou potřeba. Jako první přišla na řadu velká vrata. Ty Ginny odstranila a nahradila je rozměrným francouzským křídlem, zachráněným z jiného domu. Vstup pak dozdobila lucernami (opět z bazaru), které dávají celému dílu jedinečný charakter.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Své místo tu našla i kuchyně

Její manžel pak garáž proměnil na nádherný penzion. Chtěl totiž mít podle svých slov nejenom obyčejné místo pro hosty, ale kompletní zázemí. Ginny si proto prosadila tvorbu menší kuchyně. Pro její realizaci byl použit prostor ve tvaru písmene L, vybavený jak kousky novými, tak i těmi z druhé ruky od sousedů. Sporák a další spotřebiče pak tvoří praktický předěl mezi kuchyní a obytnou částí. A původní betonová podlaha? Na tu si Ginny vzala světle modrou epoxidovou barvu a dovolila jí prokouknout.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Ginny Stimpson

Stranou samozřejmě nemohla zůstat ani ložnice. Ta je zařízena tak útulně, jako kdyby si ji manželé vybavovali pro sebe, na to opravdu dbali. Modré batikování textilií tvoří nádherný kontrast s okolní jednoduchostí. A nechybí ani malý bar nebo koupelna, aby měli hosté ve svém garážovém penzionu opravdu plnohodnotné pohodlí. Bez nadsázky by jim ho mohl závidět leckterý hotel.

Nechybí ani podkroví a šatna

Pro vstup do garážového penzionku měla Ginny původně vyhlédnuté úplně jiné dveře. Když se však ukázaly jako příliš velké, neváhala a použila je pro vnitřní šatnu. A místo pod střechou garáže společně s manželem zpřístupnili žebříkem a udělali z něj velmi praktické úložné podkroví. Hosté si tak na nedostatek místa pro uložení věcí rozhodně nebudou moci stěžovat.

Zdroj: SouthernLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články