Neměli peníze a nedostali hypotéku na koupi domu, tak přestavěli starou stodolu. Zvenčí nenápadná, uvnitř milionová. Je terčem závisti v širokém okolí

Stavba, která zvenčí působí jako obyčejná stodola, a přitom v sobě ukrývá luxusní a moderní interiér. Pro manžele Carnellovi bylo postavení tohoto domu splněným snem.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Laurren Welch
                   

Tato budova rozhodně klame svým exteriérem. Z venku se tváří jako stodola, a přitom uvnitř skrývá moderní a luxusní interiér. Dům je navržen tak, že dokáže hostit až několik rodin najednou, a to dokonce až 30 lidí. Pro Jessicu Carnell a jejího manžela Kevina je tato stodola / luxusní vila perfektním útočištěm. Oba si zde přijdou na své. Pro ženu tu jsou nekonečné možnosti pořádání večírků a pro muže šance jít kdykoli na lov.

Plány na víkendový útěk na venkov

Se svým domovem v centru města v Tennessee si ani jeden nemohl splnit svá přání. Tudíž první, co je napadlo, bylo, že si jednoduše koupí pár akrů půdy a něco málo tam postaví. Místo, kde by mohl jít manžel v klidu kdykoli lovit a žena mohla pořádat setkání přátel a rodiny. A brzy se jim naskytla i skvělá příležitost.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Laurren Welch

Jejich přátelé se totiž rozhodli prodat 170 akrů ze svého 500 akrového pozemku. Území se nacházelo necelou hodinu od města, kde Carnell a Jessica bydleli. Tuto nabídku nemohli odmítnout, nejenže budou tak blízko svým přátelům, ale navíc to nebudou mít ani daleko od domova. „Konečně jsme si mohli splnit sen a postavit si takový dům, jaký jsme vždycky chtěli,“ řekla Jessica.

Výběr designu vevnitř i zvenku

Po úspěšné koupi pozemku se zaměřili na vzhled a celkový design domu. Zaujala je především práce Douga Enocha, architekta z Memphisu. Ten měl za sebou již pěknou řádku úchvatně postavených domů. Pro manžele bylo hlavní, aby dům nebyl v přírodě jako pěst na oko, ale aby perfektně zapadl do okolí.

Po určité době strávené domlouváním a navrhování, jak bude stavba přesně vypadat, se rozhodli pro vnější vzhled stodoly. Velikost budovy dosahovala téměř 300 metrů čtverečných. Uvnitř byly naplánovány tři ložnice, dvě koupelny a co nejvíce volného prostoru. Po započetí prací šlo všechno jako po másle až dokonce. Takže za pár měsíců se již mohli jít poprvé podívat do svého domu snů.

Neuvěřitelně luxusní a útulný interiér

S vnitřním vybavením si dali opravdu záležet. Všechno je sladěné a promyšlené do posledního detailu. Materiály byly vybrány tak, aby se co nejvíce blížily vzhledu přírody, tudíž jimi bylo hlavně dřevo s kamenem. První místností, která stojí za zmínění, je rozhodně obývací pokoj, kde je spousta velkých oken nádherně prosvětlujících celý prostor.

Stěny jsou dřevěné a uprostřed té hlavní je vybudován velký krb. Materiál použitý na stěny pocházel z tamního vojenského skladu. Dali si záležet, aby materiály byly z jejich regionu. Tato hlavní místnost se také honosí lustrem s 54 žárovkami na 6metrovém stropě.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Laurren Welch

Dále se dostáváme ke kuchyni, která je ve stejném duchu jako obývací prostor. Uprostřed této místnosti je ostrůvek s mramorovou deskou. Na obou stranách kuchyně jsou umístěny posuvné dveře. Za těmi prvními se nachází pracovna a za druhými velká spíž. Ani jídelnu vedle nejde přehlédnout, neboť jí dominuje dlouhý 12místný stůl s dřevěnými židlemi okolo něj.

Zdroj: CountryLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články