Jak nenápadně a funkčně zakomponovat do vašeho domu dílnu - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Jak nenápadně a funkčně zakomponovat do vašeho domu dílnu

Jak nenápadně a funkčně zakomponovat do vašeho domu dílnu

Důležitou součástí rodinných domů je prostor, který slouží k uskladnění nejrůznějšího řemeslného nářadí, které potřebujeme k údržbě domu a k opravám nejrůznějších věcí v domácnosti. Tento prostor zdaleka nemusí být vždy jen nevzhledným skladištěm, za které se tak trochu stydíme.

idea 2654148 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ať už máte doma pro nářadí vyčleněnou pouze jednu skříň, kout místnosti či celou místnost, vždy se vyplatí organizace a trocha kreativity.

hand 707699 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Mnoho mužů rádo něco vylepšuje a opravuje

Skříň a pracovní stůl v jednom

Pokud máte na vaše nářadí k dispozici pouze jednu či dvě skříně, je nejdůležitější věnovat náležitou pozornost regálům, které ve skříni umístíte. Ty musí být pevné a zároveň prostorné pro vše, co ve skříni chcete umístit. Velmi originálním řešením je součástí této úložné skříně udělat i pracovní stůl, tak jako vidíte na našem obrázku. Ušetříte tak prostor a zároveň máte vše, co potřebujete na jednom místě. Stačí zhruba uprostřed skříně využít jeden z regálů jako pracovní plochu a prostor nad ním použít k zavěšení nejrůznějších drobných věcí, které při opravách potřebujete, například kladívko, nůžky, hřebíky a podobně.

workshop 66823 1280
Zdroj obrázku: Pixabay.com
I malá místnost může posloužit jako velká dílna

Dvě místnosti v jednom

Pokud máte velký dům a můžete si na vaši dílnu vyčlenit celý pokoj, tím lépe. Vzhledem k tomu, že ale v dílně většinou netrávíte každý den, není vždy nutné tuto místnost učinit pouze dílnou. Naopak je mnohem vhodnější tuto místnost učinit dílnou a ještě jednou místností zároveň. Zajímavé je použití této místnosti zároveň jako pokoje pro hosty. Velmi užitečným nábytkem v takovém případě může být velká skříň, která je z jedné části klasickou skříní a z druhé části je regálem s policemi, právě pro uskladnění nejrůznějšího náčiní. Tato skříň může sloužit k vytvoření jakési předělující zdi mezi oběma částmi dané místnosti, část se skříní je součástí pokoje pro hosty a část s policemi dílny. Dalším praktickým propojením dvou místností v jednu je vytvoření dílny společně s vaší domácí kanceláří. V obou místnostech totiž oceníte praktické pracovní stoly a také nejrůznější úložné prostory, ať už skříňky či police.