Ušetřete na splachování. Stačí chytře použít PET láhev
adbz.cz » Hobby » I na splachování se dá ušetřit. Stačí do nádržky vhodit PET láhev

I na splachování se dá ušetřit. Stačí do nádržky vhodit PET láhev

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik, s jehož pomocí snížíte spotřebu vody při splachování. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejná plastová láhev.

splachovat zachod tlacitko
Zdroj fotografie: iStock

Neustále se zvyšující ceny vedou čím dál více lidí ke snaze omezit plýtvání energií i vodou. Naštěstí existuje celá řada způsobů, jak svou spotřebu v domácnosti dostat pod kontrolu. Má známá přišla se zajímavou metodou, jak omezit plýtvání vodou při splachování. Proto jsme ji doma vyzkoušeli a porovnali týdenní spotřebu. Nevěřili jsme vlastním očím, kolik litrů vody lze takto ušetřit.

Jak snížit účty za vodu

Bez tekoucí pitné vody se žádná domácnost neobejde. Její plýtvání je však škodlivé nejen pro životní prostředí, ale i vaši peněženku, jak potvrzuje portál Your Home. Často přitom stačí jen pár nenásilných opatření. Jak jsme již dříve psali v článku na adbz.cz, peníze vám ušetří i správné mytí v myčce. Stačí při jejím používání dodržovat určitá pravidla a vaše náklady za její provoz budou výrazně nižší.

Jak ovlivnit množství vody při splachování

Během splachování ve spoustě případů protéká skrz záchodovou mísu až příliš velké množství vody. Díky jednoduchému triku však lze její spotřebu snížit na minimum. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je obyčejná plastová láhev. Účinnost této splachovací metody potvrzuje i web Easy Eco Tips. Ročně můžete ušetřit až několik stovek.

splachování wc
Zdroj fotografie: Depositphotos
Jak snížit spotřebu vody při splachování

Nejprve uzavřete přívod vody do nádržky a poté ji vyprázdněte. Vezměte si malou plastovou láhev a naplňte ji až po okraj vodou, uzavřete víčkem a vhoďte do nádržky. Nakonec otočte ventilem a nechte nádobu opět naplnit vodou. S naplněnou lahví se zmenší objem vody v nádržce a splachování tak bude šetrnější. Účinnost potvrdila i paní Barbora Z. z Kunětic: ,,Metodu s lahví používáme už roky. Při čištění nádržky láhev zkontroluju a popřípadě vyměním. Od té doby platíme za vodu mnohem méně.”

Vyčistěte nádržku wc

Aby vám splachování toalety správně fungovalo, měli byste pravidelně wc nádržku čistit. Nemusíte nutně používat agresivní chemické čisticí přípravky, velmi dobře vám poslouží i suroviny z vaší domácnosti. Skvělou volbou je nejobyčejnější a nejlevnější zubní pasta. Jak jsme již na našem webu radili, stačí ji propíchat a vhodit do nádržky. Zbaví vás nečistot, a navíc poslouží i jako osvěžovač vzduchu.