Kdo nečte manuály, vyhazuje peníze oknem: Na myčce je tlačítko, které šetří vodu

Naučte se používat eco režim – zvažte nákup myčky s energetickou třídou A, pak naplňte myčku na maximum, abyste snížili spotřebu vody a energie.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Myčka nádobí je nezbytností pro každou domácnost. Nejenže vám ušetří spoustu času a únavné práce, ale také dokáže ušetřit hromadu peněz, pokud se naučíte používat správnou funkci. Stejně jako u pračky existují různé programy, které můžete na myčce použít, a každý z nich má různou spotřebu vody a energie. Proto je důležité se zaměřit na funkce, které vám umožní ušetřit peníze.

Eco režim šetří peníze

Pokud máte myčku, určitě má několik různých programů, které obvykle ani nevyzkoušíte. Většina současných myček nádobí má ovšem režim eco, který spotřebuje méně energie a vody než běžné programy. Tento režim pracuje s nižší teplotou, čímž se snižuje spotřeba energie a zároveň se ušetří peníze. Eco režim také umožňuje efektivnější rozpouštění tablet pro myčku, což vede k lepším výsledkům mytí.

Pokud chcete ušetřit ještě více peněz, můžete zvážit nákup myčky s energetickou třídou A, která je ekonomičtější a spotřebuje méně energie. Dalším způsobem, jak snížit spotřebu myčky nádobí, je naplnit ji na maximum a vyplnit mezery pomocí šálků nebo podšálků. Pravidelná údržba myčky nádobí je klíčová pro zachování jejího výkonu a snížení spotřeby energie. Mezi základní údržbu patří pravidelné čištění filtru, kontrolování hadic a těsnění a také čištění trysek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dalším důležitým opatřením je používání správného množství mycího prostředku. Příliš mnoho mycího prostředku může vést ke vzniku pěny, což způsobí, že myčka bude spotřebovávat více vody a energie na vytvoření většího množství pěny. Na druhou stranu příliš málo mycího prostředku může způsobit, že nádobí nebude řádně umyto a myčka bude muset provádět další cyklus, což opět zvýší spotřebu energie.

A co další triky?

Kromě toho můžete vyzkoušet i některé další triky, jak snížit spotřebu energie myčky. Například můžete použít levnější mycí prostředky, které jsou méně agresivní a spotřebují méně energie. Také můžete vyzkoušet předehřátí vody v konvici nebo rychlovarné konvici a následné vložení do myčky, což sníží spotřebu energie na ohřev vody.

V závěru lze říci, že myčka nádobí je skvělý pomocník v každé domácnosti, ale její nesprávné používání může vést ke zbytečnému plýtvání energií a penězi. Proto se zaměřte na funkci myčky, která vám pomůže ušetřit peníze a snížit účet za energii. Používejte eko režim, provádějte pravidelně údržbu myčky a přidávejte správné množství mycího prostředku.

Jak používáte vaši myčku?

Zdroj: DidiDonna
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články