Chyba při používání myčky, kvůli které peníze letí oknem: Předmývání nádobí

Pokud máte doma myčku na nádobí, pak byste měli vědět, na co si dát při jejím používání pozor. Velmi častá chyba vás stojí nejen čas, ale i peníze.

Myčka na nádobí i Zdroj fotografie: iStock
                   

Myčka na nádobí se stala nedílnou součástí mnoha domácností, protože šetří spoustu času a energie. Při jejím správném používání dokonce ušetříte i za vodu. Musíte se však podle webu EatingWell vyhýbat této nejčastější chybě, která naopak vaše účty zbytečně navýší. Sami jsme na základě těchto doporučení její používání upravili a snažíme se dodržovat všechna pravidla, díky nimž bude mytí nádobí šetrnější a méně nákladné.

Jak správně používat myčku

Aby vám toto zařízení doma perfektně fungovalo, měli byste dodržovat určitá pravidla. Jedním z nejdůležitějších je správné uspořádání špinavého nádobí. Některé kousky mohou blokovat trysky vody nebo vrtuli na dně myčky. Obzvlášť problematická bývají prkénka, která zabírají hodně místa. Ta dřevěná byste však v žádném případě v myčce mýt neměli, jak jsme radili již v dřívějším článku na Adbz.

Čemu se při používání myčky vyhnout

Toto zařízení je navrženo tak, aby při správném používání fungovalo co nejefektivněji a zároveň nejšetrněji, přičemž je důraz kladen nejen na elektrickou energii, ale také na celkovou spotřebu vody. Díky silnému tlaku a vysoké teplotě si voda dokáže poradit i se zaschlou špínou. Proto se opravdu snažte vyhnout předmývání, které zbytečně celý proces značně prodražuje.

myčka na nádobí iZdroj fotografie: Depositphotos
Předmýváním špinavého nádobí snižujete účinnost myčky

Jak správně používat myčku

Za dokonale čistým nádobím po skončení mycího programu stojí kombinace horké vody a vhodného přípravku. Oplachováním špinavého nádobí jen ztrácíte svůj drahocenný čas a plýtváte vodou. Abyste se zbavili zbytků jídla a silné vrstvy nečistot, jednoduše je pomocí příboru nebo papírového ubrousku stáhněte do odpadkového koše. Tímto způsobem to zvládnete, aniž by přišla jediná kapka vody nazmar.

Řiďte se doporučeným dávkováním

Kromě omezení předmývání nádobí lze dosáhnout co nejlepšího výsledku také správným dávkováním čisticích přípravků. Podle webu HomesAndGardens byste nedodržováním těchto pravidel mohli zařízení přetížit. Nezapomeňte také myčku pravidelně čistit a udržovat v co nejlepším stavu, jak doporučuje i naše čtenářka Jitka L. z Přeštic: „Minimálně jednou týdně myčku důkladně myju včetně filtrů, aby dobře fungovala a nádobí bylo beze skvrn.“ A pro co nejlepší úsporu využívejte také program Eco, jak jsme již na Adbz radili.

Jaká pravidla při používání myčky striktně dodržujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články