Jak být v teple i bez zapnutého radiátoru: Vybavení domácnosti má také vliv

Ušetřit na vytápění se v současnosti snaží skoro každá domácnost. Proto je vhodné se umět zahřát, když je vám zima – tipů existuje nespočet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V tomto článku si přiblížíme, jak ušetřit finance za vytápění, respektive jak se zahřát bez radiátorů. Věřte, že i s jednoduchými triky se budete cítit ve své domácnosti v zimním období relativně v teple. Teplo bez radiátorů je pro někoho nemyslitelné, nicméně není nemožné. Zde je pár zajímavých doporučení, která se vám budou v mrazivých měsících roku bezprostředně hodit.

Teplé oblečení jako tepelný izolátor

Nejjednodušší je nosit teplé oblečení, které působí jako účinný izolant. Navlékněte na sebe huňatý svetr, nezapomeňte na teplé ponožky nebo vlněný šál. Klíčem ke spokojenosti je kvalitní těsnější spodní prádlo s dlouhým rukávem.

Ve většině domácností již koberce nenajdeme. Lidé si myslí, že se v nich usazuje prach. To je sice pravda, ale v zimním období roku koberce oceníte, protože působí jako tepelné izolátory podlahy. Pokud máte v interiéru záclony a závěsy, eliminujete s nimi tepelné ztráty přes okna. S tím souvisí i průvan, který je nepříjemný a vyžene vám z bytu nahromaděné teplo. Dbejte na to, aby byly vaše okna i dveře stále zavřené.

iZdroj fotografie: Depositphotos

I když bývá v zimě opravdu velmi chladno, čas od času vysvitne sluníčko, které má velkou sílu a je cenným zdrojem tepla. Jakmile se objeví, otevřete na 15 minut okna a místnosti vyvětrejte. Slunce vám nahradí částečně teplo sálající z radiátoru, interiér vyhřeje a čerstvý vzduch ho zase provoní. Naopak v noci zavřete okenice, žaluzie i rolety.

Pohyb i horké nápoje vám prospějí

Při relaxaci u televize nebo při čtení oblíbené knihy se obalte do hřejivé přikrývky nebo deky a klidně si pod ni dejte lahev s horkou vodou. Díky tomu zůstanete déle v teple. K tomu si uvařte horký nápoj dle chuti. Popíjením bylinného čaje, kávy i horké čokolády zvýšíte svou tělesnou teplotu. Dopřejte si horkou zeleninovou polévku, která zahřeje a nadopuje vás vitamíny.

V zimě se vám bude lépe uklízet, protože se při jakémkoliv pohybu rychle zahřejete. Dlouhé sezení u počítače není stejně zdravé, a navíc budete prochladlí. Naordinujte si každodenní cvičení, díky němuž rozproudíte krev v těle a určitě zhubnete i pár kilogramů.

Jaké jsou vaše tipy na zahřátí se ve vašem domově?

Zdroj: GoDownSize
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články