Ponoření propíchnuté zubní pasty do WC má znamenité čisticí účinky. I hotelové uklízečky byly mile překvapeny

Zubní pasta vám pomůže s udržováním čistoty a svěžesti vaší toalety. Vyzkoušejte tento trik, budete překvapeni, co způsobí každé spláchnutí.

zubní pasta i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

V nádržce toalety se mnohdy nachází dokumenty, šperky, peníze nebo drobná elektronika. To vše na základě dojmu, že případný lupič se nebude obecně moc zdržovat v koupelně. A pokud ano, prohledávat zrovna toaletu ho nenapadne. Toto neobvyklé místo ovšem ve skutečnosti stojí za schování jen jednoho předmětu, který se obvykle také vyskytuje v koupelně. Je jím zcela prostá a běžná tuba zubní pasty a dnes vysvětlíme, proč tomu tak je.

Věčná starost s toaletou

Nad kombinací zubní pasty a nádržky toalety nejspíš někteří zvednou tázavě obočí. V hlavě se pak objeví také zcela legitimní otázka – proč? Přirozeně nikoli proto, aby byla zubní pasta použita k tradičnímu účelu, tedy očistě chrupu a údržbě jeho zdraví. Sekundárním účelem zubní pasty – a tradiční náplní většiny reklam – je ovšem také osvěžení dechu člověka. A právě to je důvod jejího umístění i do toaletní nádržky.

Čistota kolem záchodové mísy je obtížně udržitelná, zvláště v některém domácím rozpoložení. Pokud jsou doma například malé děti nebo zvířata a toaleta je volně přístupná, můžete často narazit na nejrůznější „dárečky“. Každá hospodyně pak vynakládá pravidelnou energii a také nemalé prostředky, aby toto místo vypadalo aspoň trochu k světu. A chemický průmysl chrlí stovky nejrůznějších a přípravků v mnoha cenových relacích.

Zubní pasta v nádržce na vodu

Jejich účelem je udržet toaletu svěží a také „hygienicky čistou“. Otázkou ovšem je, jestli existuje něco jako nehygienická čistota. Celý problém lze ovšem vyřešit mnohem jednodušeji a také levněji. Někoho totiž napadlo použít na stejnou věc ten nejběžnější dentální výrobek, tedy zcela obyčejnou pastu s mentolovou vůní a příchutí. Právě tato příchuť je jeden z klíčových požadavků pro tento recept.

iZdroj fotografie: Pxhere

Pomocí jehly propíchněte tubu na co nejvíce místech a vložte ji do nádržky s vodou. To je všechno, žádnou další magii nehledejte. Každé spláchnutí teď bude provázet osvěžující vůně a mísa bude i částečně dezinfikována. Zubní pasta vás samozřejmě neušetří úplného čištění. Přesto bude však celá toaleta vyžadovat údržbu v mnohem menší frekvenci. Otestujte tuto metodu a najděte ideální nastavení přímo na míru vaší koupelně.

Jaký další fígl pro údržbu koupelny znáte?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články