Likvidace mšic bez drahých prostředků: Stačí k mléku přimíchat jód a postřik je na světě

Vyrobte si doma za pár korun účinný prostředek, který vás zbaví mšic jednou provždy. Stačí pár surovin z domácnosti a snadno ochráníte celou svou budoucí úrodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Abyste si mohli v průběhu roku vychutnat opravdu bohatou sklizeň plnou velkých a šťavnatých plodů, musíte svým rostlinám zajistit tu nejlepší péči. To kromě ideálních životních podmínek spočívá také v tom, že je ochráníte před škodlivými druhy hmyzu, které vás mohou během krátké chvíle o celou úrodu připravit. Vyrobte si doma tento extra účinný postřik.

Mšice jako ničitelé zahrad

Tito drobní živočichové patří mezi nejhorší škůdce. Vyskytují se vždy ve velkém množství a vysávají šťávu z rostlin. Často bývají ochraňováni mravenci. Díky jejich velkému počtu začnou napadené rostliny velmi rychle chřadnout, až nakonec zcela uhynou.

Jak poznat útok mšic

Že se na vašich plodinách živí mšice většinou velmi snadno rozpoznáte. Často se ukrývají na spodní straně listu nebo po obvodu stonku. Pokud však jejich přítomnost přímo nevidíte, lze to poznat také podle zbarvení listů rostlin a změny jejich struktury. Zelená barva postupně bledne. Žilky na listech bývají bělejší a výraznější, dokonce se může zdát, jako by list byl zbarven nějakým vzorem.

Mšice na stonku, mravenec a beruška iZdroj fotografie: Pixabay

Jak se zbavit mšic

Těchto škůdců se snadno a účinně zbavíte díky mléku a octu. Pro výrobu přírodního postřiku proti mšicím stačí nalít jeden litr vody do nádoby s rozprašovačem. Dále pomocí injekční stříkačky přidejte půl mililitru jódu do půl decilitru mléka a smíchejte. Mléko by mělo zežloutnout. Jakmile máte hotovo, přidejte jodizované mléko do vody, nádobu uzavřete a pořádně protřepejte.

Použití postřiku proti mšicím

Výslednou směs nastříkejte na napadené rostliny a preventivně i na ty okolní, abyste zabránili tomu, že se mšice z jedné rostliny přesunou na druhou. Využít tento postřik lze také k léčbě plísňových infekcí rostlin i mladých sazenic. Tato metoda je opravdu účinná a bezpečná. V případě potřeby tento postup kdykoliv zopakujte, výsledky vás však zaručeně potěší.

Jak se zbavit mšic v zahradě

Jak bojujete se mšicemi na zahradě vy?

Zdroj: GardenDesign
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články