Geniální trik vzkřísí i rostlinu, se kterou jste to vzdali. Aplikujte ho a už 2. den se začne probírat

Jakmile začnou pokojové rostliny strádat, nabízí se většinou jako nejjednodušší a nejefektivnější řešení použití hnojiva. Zkuste si toto speciální sami doma vyrobit.

jak podpořit kvetení i Zdroj fotografie: iStock
                   

Hnojiva dodávají rostlinám potřebné živiny, a díky tomu zlepšují některé procesy nebo vlastnosti rostlin. Ty pak mohou být odolnější proti povětrnostním podmínkám či proti některým škůdcům. Taky mohou mít větší a chutnější plody. Pokojové rostliny pak mohou déle kvést nebo mít zářivější zelené listy. Správným hnojením svým rostlinkám vždy jenom prospějete. Nemusíte za něj ani nutně utrácet a kupovat speciální. Vyrobit si můžete i vlastní hnojivo z banánů.  

Příprava hnojiva z banánů

Velmi jednoduché na přípravu, ale velmi efektivní je hnojivo z banánové dužiny. Jeden banán rozmačkejte v misce na kašičku a přidejte půl sklenice vody. Pokud doma máte umírající pokojovou rostlinku, toto hnojivo vám ji pomůže hravě zachránit. Takto připravenou směs můžete nalít přímo do půdy k vaší rostlince.

Levnější, avšak neméně účinnou variantou jsou banánové slupky. Na banánu si pochutnáte vy a z jeho slupek mohou těžit ještě rostlinky. Stačí, když slupku dáte do větší zavařovací sklenice, zalejete pěti sklenicemi vody a necháte jeden den odstát. Směs můžete opět nalít přímo do půdy.

Proč používat banánové hnojivo

Tak jako vše živé, i vaše rostliny potřebují péči. Venčit je sice nemusíte, ale je třeba se o ně řádně starat. Správným hnojením zlepšíte a prodloužíte jejich život. Stačí vybrat nebo připravit tu pravou směs a pokojové rostliny si dokážou z hnojiva rychle vytáhnout, co potřebují. Nemusíte kupovat drahé směsi ve specializovaných obchodech, ani pro jejich výrobu shánět těžce dostupné suroviny.

iZdroj fotografie: Piqsels

Výroba domácího hnojiva má spoustu výhod. Kromě toho, že bývají výrazně levnější než syntetická hnojiva, sami víte, co obsahuje. Svým rostlinkám pak dopřejete jen přírodní výživu. V tomto případě jako bonus navíc můžete banánové slupky pro výrobu hnojiva použít opakovaně.

Inspirace k použití banánové slupky pro lepší kvetení orchideje

Zdroj: HomesAndGardens

Čím hnojíte pokojové rostliny vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články