Domácí repelent definitivně vypudí pavouky z domu. Je levný, nesmrdí a funguje na 100 %

Přítomnost pavouků ve svém domě ocení jen málokdo. Tento jednoduchý trik vám pomůže udržet pavouky od vašeho domova co nejdále. Zbavte se účinně těchto spolubydlících.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Přestože jen velmi malé množství pavouků je pro člověka nebezpečných, a ti se u nás v přírodě běžně nevyskytují, trpí arachnofobií neboli strachem z pavouků velká část populace. Přítomnost pavouků může být i užitečná, protože loví otravné mouchy a další létavý hmyz. Zastrčený malý pavouček někde v rohu snad ani nevadí. Horší je to s prostorově většími zástupci pavoukovců, kteří se vydají na průzkum a klidně si cestu zkrátí tím, že přelezou přes vás. Abyste pavouky nadále nemuseli ve svém obydlí likvidovat, vyzkoušejte tento trik, jak je odlákat. 

Jak se pavouků účinně zbavit

Pokud se toužíte zbavit neustálé přítomnosti pavouků, vyrobte si vlastní repelent. Je to velmi jednoduché, rychlé, opravdu účinné, a navíc zcela přírodní. V obchodech existují speciální přípravky, které vás zbaví nechtěného hmyzu, ale ty bývají plné nebezpečné chemie. Hlavně pokud máte doma zvířecího mazlíčka nebo děti, jsou zcela nevhodné, protože jsou velmi toxické. 

Co budete k výrobě repelentu potřebovat

Abyste si repelent proti pavoukům vyrobili, připravte si esenciální oleje. Některé vůně jsou pavoukům naprosto odporné a rádi se jim vyhnou. Mezi takové vůně patří citronela, pomerančový extrakt, mátové oleje a levandulový olej. Těmito vůněmi zaručeně pavoučí návštěvníky odradíte od toho, aby se ve vaší domácnosti dlouhodobě zdržovali. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Jak repelent proti pavoukům vyrobit

Jednoduše si vyberte z výše vypsaných esenciální olej a přidejte pár kapek do láhve s rozprašovačem. Přidejte 3 hrnky vody a lžičku obyčejného přípravku na nádobí. Láhev uzavřete a pořádně s ní zatřepejte, aby se všechny složky perfektně spojily. Následně můžete tento přípravek použít. Aplikujte jej kamkoliv, kde se pavouci nejčastěji vyskytují. Můžete jej rozprášit i okolo oken a dveří. 

Výhody tohoto repelentu

Nespornou výhodou tohoto přírodního repelentu je, že jeho výroba je opravdu snadná, rychlá a levná. Jeho použitím ušetříte své peníze, životní prostředí i život pavouků, které tento přípravek nezabíjí, pouze zastrašuje. Jakmile pavouk ucítí vůni tohoto repelentu, jednoduše si k životu vybere jiné místo, kde mu to nebude tak výrazně zapáchat.

Jak se zbavujete pavouků vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování