Do lednice se vejde dvojnásobek jídla. Stačí chytře použít karton od vajec
adbz.cz » Hobby » Do lednice se vejde dvojnásobek jídla. Stačí chytře použít karton od vajec nebo magnet

Do lednice se vejde dvojnásobek jídla. Stačí chytře použít karton od vajec nebo magnet

Čistá lednička je základem pořádku, a proto byste ji měli udržovat v přehledném stavu. Podívejte se na způsoby, které vám k tomu pomohou.

lednice plná jídla
Zdroj fotografie: iStock

Udržování čistoty a pořádku v chladničce vám nejen zlepší náladu, ale také to pomůže zachovat kvalitu potravin a prodloužit jejich životnost. Když je v lednici nepořádek, můžeme snadno zapomenout, jaké produkty v ní máme. Některé potraviny se kvůli tomu mohou zkazit a přijít nazmar. Navíc může snaha něco najít v nepřehledné chladničce vystavit vaši trpělivost a zdravý rozum zkoušce trpělivosti, či vyvolat pocit malého spotřebiče. Podívejte se na tyto způsoby, díky kterým bude vaše chladnička jako z reklamy.  

Umístění velkých nádob na police 

Jednoduše si kupte velké plastové nádoby, označte je štítky (maso, ryby, mléčné výrobky atd.) a vkládejte do nich přiřazené potraviny podle vaší volby. Lednice tak bude vypadat velmi uspořádaně a vy budete vždy vědět, kde vše najdete. Těšte se z uklizené a organizované lednice.

jidlo lednice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Použití kartonu od vajec pro nádoby s omáčkou 

Jsou police ve dveřích vaší chladničky přeplněné nejrůznějšími lahvemi od omáček? Pokud ano, použijte karton od vajec, abyste na tento nepřehledný chaos zapomněli. Jednotlivé držáky na vajíčka totiž lehce udrží i omáčky.

Skladování sezónní zeleniny v zavařovacích sklenicích 

Vaše sezónní zelenina (okurky, saláty, atd.) zůstane díky zavařovacím sklenicím čerstvá mnohem déle. Kromě toho, díky tomuto druhu skladování bude vaše lednice vypadat úhledně a organizovaně. Je však nutné, abyste se nejprve naučili zavařovat.

zavarovacka okurky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Vyrobte si magnetické nádoby 

Jste vynalézaví a dobře vám to myslí? Pokud je vaše odpověď ano, pak je tento nápad určen právě vám. Vytvořte si originální magnetické uzavíratelné nádoby tím, že na jejich dno akorát přilepíte magnet. Ten pak bude držet kdekoliv v ledničce, takže jakmile budete hotoví, uklízení může začít.

Vyčistěte svou lednici bez škodlivých chemikálií 

Použijte čisticí roztok vytvořený z citronu a rozmarýnu, aby vaše lednice vypadala a voněla jako nová. Receptů je na internetu spoustu, takže začněte hledat, lednice čeká. 

Vytvoření speciálního místa pro potraviny, které by se měly sníst jako první 

Řekněte ne plýtvání potravinami a jednoduše vytvořte krabici, do níž budete vkládat jídlo označené jako „sněz mě první“. Jednoduše tak poznáte, jaké potraviny jsou čerstvé, či které máte v ledničce delší dobu. 

Označení každé poličky na dveřích ledničky 

Nezapomeňte také označit názvem jednotlivé poličky na dveřích vaší ledničky, aby rodina či přátelé měli jednodušší přehled o tom, co kde je. Buďte kreativní, není to nic složitého. 

Používání pořadačových sponek na potraviny v sáčcích 

Nyní můžete zabít dvě mouchy jednou ranou: pořadačové svorky udrží sáčky s potravinami zavřené, zároveň lépe využijí prázdný prostor v lednici. Můžete je připojit jednoduše k čemukoliv, hlavní ale je, abyste dané místo nestrhli.

Vytvoření svačinové zóny 

Stejně jako vytvoření speciálního místa pro potraviny, které byste měli sníst jako první, vytvoření svačinové zóny vám pomůže rozeznat, co je svačina. Jednoduše si tak budete moct vzít zdravou svačinu, aniž byste ji museli zdlouhavě hledat v nepořádné ledničce.  

zdrava svacinka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Používání víceúčelových přihrádek v mrazáku

Kupte, nebo vytvořte přihrádky, které odolají nízkým teplotám ve vašem mrazáku. S pomocí tohoto triku tak nikdy nebude vypadat neuspořádaně a vy si při každém jeho otevření jednoduše vytáhnete to, co potřebujete.