Máte na lednici magnety? Radši je okamžitě sundejte. Můžete kvůli tomu přijít o hromadu peněz

Mnoho lidí si z dovolených dováží dekorační magnetky. Ty však mohou představovat nebezpečí pro funkci vaší ledničky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí si ze svých cest vozí domů magnetky, které si následně vystavují na své lednici a nechávají je tam dalších x let. Tomu byste se však měli raději vyhnout, protože dle serveru ClassLifestyle je možné, že tím svůj přístroj akorát poškozujete. Nejde přitom o žádné bakterie nebo viry z jiných zemí, ale o samotnou funkci magnetu a jeho vliv na elektřinu. Přestože se tedy pro ně toto místo může zdát ideální, raději je umístěte jinam.

Mohou magnetky ovlivnit funkci lednice? 

Magnetky jsou velmi hezké suvenýry, které si leckdo doveze z dovolené a následně je vystaví doma na své lednici. Vejdou se do zavazadla, většinou jsou levné a hlavně vám budou připomínat čas strávený v dané destinaci a jak krásně vám tam bylo. Bohužel si však mnoho lidí neuvědomuje, že by tyto výrobky neměly přijít do styku s lednicí, a to zejména kvůli své magnetické síle, která ovlivňuje fungování přístroje a může ho dokonce poškodit.

Samozřejmě je dle serveru Genialne nutné poznamenat, že aby magnetky ovlivnily funkci přístroje, muselo by jich být hodně – tedy pravděpodobně více, než se jich na celou plochu dveří přístroje vejde. Nemusíte se proto strachovat, že byste kvůli těmto suvenýrům museli sahat do své peněženky a hradit drahé opravy. Jediné, čím vás mohou překvapit, jsou škrábance, které za sebou zanechávají při nesprávné manipulaci. 

nerezová lednice iZdroj fotografie: Freepik
Magnety nijak nenarušují funkci lednice.

Domněnky týkající se toho, že magnety mají negativní vliv na procesor ledničky, jsou mylné a neměli byste je brát vážně. Někteří lidé dokonce zastávají názor, že zvyšují příkon přístroje, a zbytečně tak domácnost okrádají o energii. Ve skutečnosti však jejich přítomnost neovlivní naprosto nic a už vůbec ne kvalitu jídla uvnitř přístroje. Na webu adbz jsme také psali, jak bez nutnosti návštěvy zlatnictví otestovat pravost zlata

Kolik magnetek máte na ledničce vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články