Levný způsob, jak nádobí navrátit lesk: 2 potřebné složky máte doma
adbz.cz » Hobby » Levný způsob, jak nádobí navrátit původní lesk: Díky peroxidu a sodě bude jako nové

Levný způsob, jak nádobí navrátit původní lesk: Díky peroxidu a sodě bude jako nové

Díky tomuto jednoduchému triku vrátíte zašlému nádobí původní lesk. Během chvilky bude kovové nádobí opět dokonale čisté a zářivé, jako byste jej právě koupili.

nerezova poklice myti
Zdroj fotografie: iStock

Vlivem častého používání všechno kovové nádobí postupně ztrácí svůj původní lesk a jeho zářivý vzhled pomalu matní. V některých případech se na něm mohou objevit i nevzhledné černé skvrny, kterých je opravdu těžké se zbavit. Abyste tomuto problému předešli, vyzkoušejte tento jednoduchý způsob, jak všechno kovové nádobí snadno a rychle dokonale vyčistit.

Proč nádobí matní

V některých případech je na vině nekvalitní ocel, která každodenní používání nevydrží. V jiných zase ztrátu lesku způsobuje nesprávné umývání nádobí, špatně zvolené prostředky nebo tvrdost vody. Předejít tomuto problému lze například tím, že nádobí po umytí co nejdříve usušíte, aby na něm nezůstávaly kapičky vody, které pak negativně ovlivňují jeho vzhled.

Co budete k vyčištění nádobí potřebovat

Nemusíte nutně kupovat speciální mycí prostředky plné nebezpečných chemikálií a toxických látek, jejichž dlouhodobé používání velmi negativně působí na životní prostředí i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po mnohem ekonomičtějším a ekologičtějším řešení a využijte suroviny z vaší domácnosti, díky kterým bude vaše nádobí opět jako nové.

Mytí nádobí
Zdroj fotografie: Depositphotos

Velmi účinný přípravek na mytí zašlého kovového nádobí si připravíte tím, že v míse nebo jiné libovolné nádobě smícháte půl polévkové lžíce jedlé sody, 1 čajovou lžičku obyčejného prostředku na mytí nádobí a 2 polévkové lžíce peroxidu vodíku. Směs důkladně promíchejte, aby se všechny složky opravdu dobře spojily, a můžete použít k čištění.

Jak nádobí vyčistit

Jakmile máte čisticí směs připravenou, naneste ji opatrně na matný a špinavý povrch a nechte několik minut působit. Poté vložte do dřezu a pomocí houbičky odstraňte zbytky nečistot, které půjdou mnohem lépe dolů. Ve chvíli, kdy máte nádobí zbavené veškeré špíny, omyjte je vodou a běžným mycím prostředkem a co nejrychleji usušte. V případě potřeby postup opakujte.