Krásně voňavé prádlo bez použití drahé aviváže. V hlavní roli destilovaná voda a levandule

Nahraďte chemickou aviváž přírodním přípravkem plným osvěžující vůně. Vaše prádlo bude dokonale měkké a výroba tohoto přípravku vás vyjde jen na pár korun.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Aby bylo vaše prádlo na dotek dokonale měkké a plné příjemné vůně, nemusíte nutně kupovat drahé speciální prací přípravky. Aviváž podle webu LoveYourHome snadno nahradíte pomocí dostupnějších surovin, které jsou navíc mnohem šetrnější k životnímu prostředí i vašemu vlastnímu zdraví. Pravidelným používáním přírodní alternativy aviváže navíc ušetříte spoustu peněz. A to se rozhodně vyplatí!

Jak si vyrobit vlastní aviváž

Při praní se snadno obejdete i bez agresivních chemikálií, které jsou zvlášť škodlivé a nebezpečné pro alergiky, na což jsme upozorňovali už v dřívějším příspěvku na adbz. Základ pro výrobu domácího přípravku tvoří většinou teplá voda, jablečný ocet, jedlá soda a libovolný esenciální olej, jak potvrzují i informace na stránce PrimaLiving. Jde to však ještě jednodušeji, a dokonce si můžete snadno připravit osvěžovač na prádlo, který jen nanesete před žehlením pomocí rozprašovače.

Co budete k výrobě osvěžovače potřebovat

Na výrobu přípravku, díky němuž bude vaše prádlo vonět jako levandulové pole, si přichystejte 2,5 hrnku destilované vody, 4 polévkové lžíce sušené levandule, 15 kapek levandulového esenciálního oleje, 2 lžíce vodky nebo jiného čistého alkoholu, plátýnko a láhev s rozprašovačem. Jakmile máte vše připravené, pusťte se do práce a za pár minut máte hotovo.

žena čichající k prádlu iZdroj fotografie: Freepik
Díky této směsi bude vaše prádlo vonět lépe než s použitím aviváže

Začněte levandulovým odvarem

Ze všeho nejdříve nalejte hrnek vody do hrnce a přidejte sušenou levanduli. Ve chvíli, kdy směs začne vařit, vypněte sporák a hrnec z plotýnky odstavte. Nechte louhovat ještě dalších 5 minut a mezitím přiveďte k varu zbylou vodu. Po jejím vychladnutí ji přelijte do připravené láhve a přidejte alkohol s esenciálním olejem. Nakonec přes plátýnko přeceďte levandulový nálev a přidejte k směsi v láhvi.

Jak osvěžovač používat

Připravenou směs lze použít bezprostředně po žehlení nebo i během něho. Tím, že prádlo mírně navlhčíte, se vám bude mnohem lépe žehlit, a navíc mu dodáte neodolatelnou vůni. Osvěžit však můžete také prádlo uložené ve skříni, jak to dělá i naše čtenářka Karolína L. z Písku: „Každých pár dní si oblečení ve skříni ovoním připraveným osvěžovačem. Díky němu se mnohem lépe nosí a nádherně voní.“

Čím dodáváte vypranému prádlu příjemnou vůni vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články