Kolíčky na prádlo mají skrytou funkci, o které skoro nikdo neví
adbz.cz » Hobby » Kolíčky na prádlo se vyplatí pověsit i naspod vypraného oblečení. Nebude se tak muset žehlit

Kolíčky na prádlo se vyplatí pověsit i naspod vypraného oblečení. Nebude se tak muset žehlit

Pokud nepatříte mezi milovníky žehlení, pak jistě oceníte tento jednoduchý trik. Stačí kolíčky použít neobvyklým způsobem a prádlo na sušáku nechat uschnout.

kolicky na pradlo susak
Zdroj fotografie: abcMedia

Kolíčky na prádlo patří mezi základní výbavu snad každé domácnosti. Skvěle fungují nejen při věšení prádla, aby jej vítr ze sušáku neodfoukl, ale nahradíte jimi i sponky při uzavírání různých sáčků, takže se jejich obsah nevysype. Kromě toho vám mohou kolíčky pomoci taky jiným způsobem, a to když je zavěsíte na spodní stranu sušícího se oblečení.

Na co si dát při věšení prádla pozor

Většina lidí se bez používání kolíčků na prádlo neobejde, téměř nikdo však netuší, že je lze využít i tímto netradičním způsobem. Špatným způsobem věšení prádla ve skutečnosti naděláte mnohem více škody než užitku, protože vzniknou otlačená místa, kterých se zbavíte jen jejich důkladným vyžehlením. Proto byste si měli vždy pečlivě rozmyslet, kam kolíček umístíte.

Jak kvalitně a rychle vám vyprané prádlo uschne, závisí také na jeho správném rozvěšení. Jedině pokud mezi mokrými kousky může proudit vzduch, dobře schnou. V opačném případě celý proces trvá mnohem déle, a navíc se zvyšuje riziko, že na oblečení ulpí nepříjemný zatuchlý zápach. Z toho důvodu je důležité prádlo sušit na suchém a dobře větraném místě.

Prádlo připnuté kolíčky
Zdroj fotografie: Depositphotos
Kolíčky lze využít při věšení prádla dvojím způsobem

Této nepříjemné a často zdlouhavé činnosti se vyhnete tím, že využijete jeden ze dvou způsobů ideálního připevnění kolíčků k prádelní šňůře. V obou případech využijete síly gravitace, která zajistí, že bude oblečení po uschnutí téměř dokonale rovné. Vám pak stačí jednotlivé kousky vhodně poskládat nebo pověsit na ramínko, aby nedošlo k jejich opětovnému pokrčení.

Jak správně věšet prádlo

Před pověšením každý kousek vždy důkladně protřepejte a trička vždy věšte límečkem dolů. Kolíčky pak dávejte výhradně do rohů, kde je nejmenší riziko jejich viditelného otlačení. Pokud navíc na spodní stranu oblečení přidáte další kolíčky, látku tím zatížíte a ještě více narovnáte. Tímto způsobem bude prádlo po uschnutí dokonale rovné, aniž byste museli sáhnout po žehličce.