6 chytrých tipů na využití vyřazených zubních kartáčků | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Použité zubní kartáčky již nikdy neskončí v koši. Nadále poslouží hned několika nečekanými způsoby

Použité zubní kartáčky již nikdy neskončí v koši. Nadále poslouží hned několika nečekanými způsoby

Staré zubní kartáčky jsou skvělé pro různé použití v domácnosti. Přečtěte si tento článek a darujte svému vysloužilému kartáčku nový život.

pouzite kartacky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Recyklace čehokoli je horkým tématem diskuse několika posledních let. Je to pochopitelné, za pár roků by totiž mohl hromadící se odpad zlikvidovat naši planetu. I internet celosvětově řeší téma recyklace a znovuvyužití už odložených věcí. Například zubní kartáček, který jste vyměnili za nový, je hvězdou videí plných tipů na jeho maximální využití. Věděli jste, že po jisté úpravě s ním naprosto bezkonkurenčně vyčistíte zašlé spáry mezi dlaždičkami?

Postup na rychlé vyčištění dlaždiček

Odložený kartáček provrtejte mezi štětinami skrz plast. Do vzniklého otvoru našroubujte šroub tak, aby jeho hlavička zmizela mezi štětinami kartáčku. Z druhé strany našroubujte matičku, která kartáček upevní. Štípacími kleštěmi oddělte rukojeť kartáčku. V této chvíli držíte v ruce vlastnoručně vyrobený nástavec na vrtačku nebo brusku, který po upevnění na přístroj bude v rychlém tempu rotovat a zvoleným čisticím prostředkem v krátkém čase vyčistí každou zašlou spáru.

kartacek toaleta
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nepřístupná místa toaletní mísy

Kdysi se na vojně říkalo, že vojíni prvního ročníku museli čistit záchod zubním kartáčkem. Jak se ukazuje v tomto nápadu, není to zas tak špatný nápad. Je ale potřeba poněkud pozměnit tvar kartáčku. Pomůže zapalovač, díky kterému nahřejete plast v místě, kde přechází v rukojeť. Po nahřátí půjde snadno ohnout do pravého úhlu tak, aby štětiny směřovaly ke konci rukojeti. Takto upraveným nástrojem už není žádný problém vyčistit i taková místa toaletní mísy, kam se běžným náčiním nedostanete.

Členité povrchy technických vymožeností

Zaprášená a umaštěná klávesnice vašeho stolního počítače nebo notebooku je dalším prostorem pro využití vysloužilého kartáčku. Stejně tak si poradí i s nabíjecím konektorem vašeho mobilního telefonu, ve kterém pro množství nashromážděných nečistot už ani nedrží napájecí kabel. Očištění je ideální nasucho, pokud musíte odstranit mastnotu, použijte výhradně čistý alkohol. Vnik jiné tekutiny do přístroje by mohl způsobit oxidaci pájených spojů v něm obsažených.

kartacek klavesnice
Zdroj fotografie: Depositphotos

Žaluzie a řetěz

Kdo má na oknech žaluzie, ví, že prach, který na nich postupem času ulpívá, není úplně snadné vyčistit. Spíš tato operace připomíná hru o nervy. I k tomuto můžete použít zubní kartáček. Tentokrát ale budou potřeba dva. Přiložte je štětinami k sobě a rukojeti k sobě vzájemně přilepte tavnou pistolí nebo vteřinovým lepidlem. Získáte tak nástroj, kterým snadno očistíte žaluzie z vrchní i ze spodní strany v prostoru mezi provázky. Můžete jím ale očistit a promazat i řetěz svého jízdního kola.

Zdroj: Family Handyman