Jak se za 12 korun zbavit zahradních škůdců? Připravte si tuhé mýdlo, hadřík, nůž a sešívačku

Obyčejné tuhé toaletní mýdlo je nejen výborným prostředkem na osobní hygienu, ale lze ho všestranně použít i v zahradě k ochraně rostlin před škůdci.

Mýdlo nakrájené na kousky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud máte zahradu, zřejmě znáte ten neustálý boj se škůdci. Když už si s jedním parazitem poradíte, zaútočí jiný. Ochrana rostlin chemickými prostředky vám možná není zrovna příjemná a také není vždy bezpečná. Je-li v sázce už zralé ovoce, není zrovna vhodné ho ošetřovat postřiky. Chcete vyzkoušet něco na přírodní bázi? S pomocí tuhého toaletního mýdla dokážete (co do ochrany rostlin) hotové zázraky. Je to levné a dostupné řešení.

Jak mýdlo na zahradě použít

K ochraně vaší zahrady před malými i velkými škůdci, od hmyzu až po savce, budete potřebovat těchto pár věcí:

  • pár tuhých mýdel
  • hadřík nebo plátěný pytlík
  • nůž
  • sešívačku
  • dřevěné tyče

Mýdlo nakrájejte na větší kousky a vložte do hadříku nebo plátěného sáčku. Sešijte jeho ústí, aby mýdlo nevypadlo. Neuzavírejte ho však úplně, ať může vůně mýdla volně proudit ven. Najděte si tolik dřevěných tyčí, kolik máte sáčků s mýdlem a pověste je na ně v bezprostřední blízkosti rostlin, které chcete chránit. V případě ochrany stromů můžete mýdlo pověsit přímo na jejich větve. Zbývající mýdlo nasekejte nadrobno a nasypte ho přímo na půdu kolem rostlin, abyste jim poskytli dodatečnou ochranu proti škůdcům.

Neškodná vůně, která chrání rostliny

Vůně vydávaná mýdlem, která se šíří po zahradě, chrání veškerou zeleň před škůdci. Déšť jen zesiluje jeho celkový účinek. Pamatujte, že mýdlo by se mělo pravidelně měnit, aby bylo zajištěno neustálé intenzivní aroma. Největší účinek mají hodně aromatická tvrdá mýdla. Určitě se vyhněte neutrálním vůním, jež tento ochranný účinek nemají.

Toaletní mýdlo iZdroj fotografie: Depositphotos

Hlavní výhodou tohoto prostředku na odpuzování škůdců je, že se jedná o zcela přirozenou ochranu. Mýdlo nezanechává žádné škodlivé látky. Je zcela neškodné pro živé tvory, dokonce i pro ty, které jím chcete odpudit. Proto je tato metoda zcela šetrná k přírodě. Tento jednoduchý, ale účinný způsob ochrany plodin mnozí používají, protože organické zahradničení se stává čím dál populárnějším. Vyzkoušejte tuto metodu a sami uvidíte efekt.

Na co dalšího ještě, kromě osobní hygieny, používáte mýdlo v domácnosti?

Pokud metoda odpuzování nezabrala, vyzkoušejte účinné domácí postřiky proti škůdcům

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články