Celý život loupete zázvor špatně. Sekundový trik zachová jeho dokonalou chuť i všechny živiny
Pokud jste se odhodlali začít žít trochu zdravěji a právě zázvor vám v tom má pomoci, jistě oceníte návod, jak ho můžete oloupat bez zbytečných ztrát.
Zázvor je pro tělo dobrý z mnoha důvodů. Působí totiž jak na celý organismus, tak i na jednotlivé orgány. Dokáže podporovat trávení, stimuluje srdeční činnost, zvyšuje produkci žaludečních šťáv, snižuje krevní tlak a nezdravý cholesterol a také působí proti kašli a zánětu. Abyste jeho výhod mohli využívat naplno, musíte ho ovšem umět zpracovat.
Tajemství se nachází ve vašem příborníku
Jak už vám asi došlo, na jeho oloupání si škrabku asi úplně nevezmete. Dokonce k tomu nepoužijete ani nůž nebo vidličku, tajemství je totiž v umění použít lžičku, se kterou běžně pojídáte jogurt. Polévkové lžíci se raději vyhněte, jelikož je příliš velká na to, aby dokázala účinně obejít všechny vyčnívající růžky na zázvoru. Zázvor si tedy vezměte do nedominantní ruky, tedy do té, se kterou běžně nepíšete a tak podobně.
Dominantní rukou vezměte lžičku a samozřejmě si nachystejte misku. Následně postupujte podobně, jako kdybyste například loupali brambory. Co se týče strouhání vnitřního obsahu zázvoru, máte vícero možností. Můžete použít vidličku či obyčejné struhadlo, to se pak ovšem těžce čistí. Nejlepší bude využít microplane struhadlo. Taková struhadla jsou lehká, lépe se drží a dobře se skladují. A navíc jsou účinná na víc věcí, než jen na zázvor.
Jakmile máte vše přichystáno, následujte tyto kroky
Stranou lžičky seškrábejte slupku z kořene zázvoru a pamatujte na to, že s pomocí zaoblené špičky se dostanete do těžko loupatelných míst. Když máte hotovo, vezměte vidličku a položte ji na prkénko tak, aby její špice směřovaly nahoru. Oloupaný zázvor na vidličku zatlačte a opakujte to, dokud nebudete mít požadované množství strouhaného zázvoru.
Budete již nyní vědět, jak si lehce oloupat a nastrouhat zázvor?