Jak si efektivně vybělit spodní prádlo a trika | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Podprsenky, trika i kalhotky jako nové: S tímto návodem je vybělíte za 7 minut. Ani nepoznáte, že jsou roky staré

Podprsenky, trika i kalhotky jako nové: S tímto návodem je vybělíte za 7 minut. Ani nepoznáte, že jsou roky staré

Se zachováním barev oblečení je to občas těžké. A zvláště nepříjemné potom je, když se vám zářivá bílá pomalu, ale jistě ztrácí před očima. Naštěstí tomu nemusíte jen přihlížet.

beleni obleceni
Zdroj fotografie: iStock

Možná jste již zažili, že nově zakoupená krásná bílá souprava se již po pár použitích tvářila, že ji máte ve skříni roky. Tento problém trápí mnoho lidí, zejména tedy ženy a jejich spodní prádlo. Můžete s ním ale skoncovat, a to docela rychle, jelikož existuje způsob, jak prádlo účinně vybělit.

Pokud spěcháte, máte to vyřešeno do půl hodiny

Budete potřebovat jen dva litry vody, která by měla být mírně teplá. Nemusí být vařící, ale rozhodně nemůže být studená. Dále si nachystejte dvě polévkové lžíce soli, tři lžíce prášku do pečiva a jednu lžíci pracího prášku, který běžně používáte. Pozor, nemůžete použít prací gel. Samozřejmě si pro jistotu oblečte ochranné rukavice, jinak riskujete ekzémy.

starsi zena v bilem triku
Zdroj fotografie: Freepik

Následující postup zvládne každý, takže se ho nemusíte bát. Ve vodě nechte rozpustit sůl, prášek do pečiva a prací prášek. Vezměte poškozený kus prádla a nechte ho odmočit okolo 15 minut v případě, že je zašedlý málo. V horších případech se nemusíte bát vyčkat až 30 minut. Následně oděv mírně promáchejte ve směsi, vytáhněte ho a umyjte vodou.

Jestliže máte více času, rozhodně zkuste tento způsob

Předchozí cesta byla vhodná pro ty, kteří si pozdě večer uvědomili, že by se jim ta „zničená“ bílá košile přeci jen na následující den hodila. Pokud ovšem zašedlé prádlo řešíte dlouhodobě a času máte dost, bude pro vás ideálnější tato cesta. Budete potřebovat šest litrů teplé vody, šest lžic jedlé sody, dvě lžíce peroxidu vodíku a dvě lžíce bělidla. Opět nezapomeňte na ochranné rukavice, v tomto případě jsou potřeba daleko více.

rucni prani bileho pradla
Zdroj fotografie: Depositphotos

Všechny přísady opět rozpusťte ve vodě a dobře promíchejte. Následně do nich ponořte kusy prádla, kterým si přejete dodat trochu života. Následně je ručně umyjte, opláchněte a usušte. Důležité je, abyste byli blízko otevřeného okna a výpary z bělidla moc nedýchali. Rozhodně se nevyplatí tento způsob provádět v uzavřené koupelně bez oken.

Jak zabránit prádlu, aby zašedlo

Samozřejmě tomu nikdy úplně nezabráníte, ale můžete se držet jistých kroků, díky nimž vám zářivě bílá vydrží co nejdéle. Co se týče podprsenek, bílé rozhodně nenoste pod tmavým oblečením. Při skladování tuto barvu oddělte například sáčkem od všech ostatních barev.

Pokud se stříkáte deodorantem, počkejte, než zaschne, a až poté si oblékněte podprsenku či triko, zabráníte tím skvrnám. Používejte prací prostředky určené na bílé prádlo a nikdy neperte v příliš horké vodě, ta je totiž příčinou zašednutí. Ruční mytí přinese vždy lepší výsledky než praní v pračce. Pokud nevíte, jak na něj, ve videu máte jednoduchý návod, stačí si jen zapnout české titulky.

Zdroj: Cleanipedia