Neočekávaná místa, kde se shromažďuje hodně bakterií

Jste připraveni na bombu? I když tvrdě pracujete na tom, aby byl váš dům nebo byt čistý a bez choroboplodných bakterií a virů, velmi pravděpodobně vynecháváte některé oblasti. Chcete-li mít skutečně čistý domov, nestačí se soustředit na klasické věci, jako jsou kliky, dotykového povrchy, počítače, telefony nebo páky na kohoutku. Musíte jít ještě trochu dál.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   
iZdroj obrázku: Pixabay.com
Bakterie jsou i na místech, kde to nečekáme

Nebojte se. Nenavrhujeme, abyste vyčistili každý milimetr svého domova, jinak onemocníte. Měli byste se ale soustředit na místa, která jsou skutečně důležitá, a přitom se na ně často zapomíná. K úklidu vám přitom stačí jen trochu mýdla a vody, anebo dezinfekční prostředek. Zde jsou některé z nejčastěji přehlížených předmětů v domácnosti a tipy, jak je co nejlépe vyčistit.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Na řadu míst zapomínáme
  • Vypínače, postel,
  • mikrovlnná trouba, vysavač,
  • sportovní vybavení,
  • peněženka, sprchový závěs.

Vypínače

Je možné, že pravidelně čistíte kliky a páky u kohoutků, ale zapomínána na vypínače. Denně se jich několikrát dotknete, a to zejména v koupelně. To znamená, že je jistě chcete mít stejně čisté, jako všechny ostatní, často používané povrchy. Stačí je přitom jednoduše otřít navlhčeným hadříkem. Očistěte veškerý prach a dávejte pozor, aby se za spínač nedostala tekutina.

Použít můžete také dezinfekční ubrousek nebo vatový tampon navlhčený do 70% isopropylalkoholu. Stejným způsobem můžete vyčistit prakticky téměř všechny ostatní předměty, které jsou uvedeny výše.

Vybavení na cvičení

Cvičení je skvělé pro vaše celkové zdraví, ale samotné vybavení často obsahuje spoustu choroboplodných zárodků. V jedné studii našli vědci rhinoviry na 63 procentech zařízení ve fitness centrech, která testovali. Nemusíte ale ani opustit dům, abyste se setkali se špinavým zařízením. Domácí tělocvičny je obsahují také. Závaží, podložky na jógu a cyklistické stroje jsou plné potu pachů, prachu a nečistot. Na vyčištění použijte pár kapek jemného čisticího prostředku na nádobí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články