Čištění matrace pomocí účinných metod. Vyčistíte všechny skvrny
adbz.cz » Hobby » Jak svépomocí hloubkově vyčistit letitou matraci, aby byla opět voňavá bez parazitů a bakterií

Jak svépomocí hloubkově vyčistit letitou matraci, aby byla opět voňavá bez parazitů a bakterií

Matrace je naším každodenním společníkem. Jedna věc je kvalitní materiál, druhá věc je čistota, která je často zanedbávána. Podívejte se, jak matraci vyčistit.

roztoc matrace e1633551759388
Zdroj fotografie: Pixabay

Matrace by měla být důležitou součástí našeho života, respektive spánku. Měla by být vybrána tak, aby nepoškozovala naše tělo a abychom si při spánku odpočinuli. Když už máme vybranou správnou matraci, měli bychom se naučit ji správně ošetřovat a čistit. Někdy může dojít ke skvrnám, které nečistí zrovna snadno. Podívejte se, jak matraci přivést do původního stavu, abyste na ní mohli zvesela relaxovat.

Různé skvrny, různý způsob čištění

Kromě skvrn, které vznikají na matracích postupně, může dojít k nehodám, které se mohou stát v podstatě každému. Nejhoršími skvrnami obecně, jsou skvrny od krve. Čistí se poměrně těžko a na druhou stranu jsou značně viditelné. Na krev je dobrá kombinace peroxidu vodíku a přípravku na mytí nádobí. Do této kombinace ještě můžete přimíchat sůl. Vznikne vám konzistence, která se dá na skvrnu natřít a poté ztuhne. Může se stát, že postup budete muset opakovat.

vysavac matrace
Zdroj fotografie: Pixabay

Dalším nepříjemným způsobem, jak se může často znečistit matrace, je moč. Skvrny od moči vznikají nejčastěji u seniorů. V těchto případech lze skvrnám zabránit použitím nejrůznějších podložek. Pokud ale již k nějaké skvrně došlo, lze použít jedlou sodu společně s přípravkem na nádobí. Jedlá soda je účinná i při odstraňování jiných skvrn. Má tu vlastnost, že natáhne vlhkost a odstraní zápach.

Jak udržovat matraci v čistotě a mít ji co nejdéle

Jednorázové skvrny jsou jedna věc, ale roztoči a prach věc druhá. Matrace by měla být pravidelně udržována. Jednak to není nejlevnější záležitost, ale také bychom měli spát ve zdravém prostředí. Pamatujte na několik pravidel, které bystě měli dodržovat při výměně ložního prádla. Prvním úkolem by mělo být poctivé vyluxování všech částí postele. Ty části, které nejsou vidět, byste měli důkladně umýt.

cista matrace
Zdroj fotografie: Pixabay

Velkou výhodou je potah matrace, který je pratelný. Můžete ho tak sundat a vyprat. Při čistění postele vyzkoušejte i Savo, ale jen v kombinaci s vodou. Samozřejmě se můžete vydat do obchodu s drogerií a vyzkoušet některý z přípravků na čistění matrací. Pokud se drastickému čištění chcete vyhnout, lze zakoupit různé chrániče matrací. Nezapomeňte ji také pravidelně otáčet.

Zdroj: GoodHouseKeeping