Úřady chtěly dům zbourat, ale po nahlédnutí dovnitř si to ihned rozmyslely
adbz.cz » Architektura » Úřady chtěly dům zbourat, ale po nahlédnutí dovnitř si to ihned rozmyslely

Úřady chtěly dům zbourat, ale po nahlédnutí dovnitř si to ihned rozmyslely

Tento šedivý dům se zchátralou fasádou vypadá zvenčí naprosto drasticky. Své tajemství však skrývá uvnitř.

dum zevnitr rozpadly
Zdroj fotografie: S vědomím Rachel Perkoff

Americké městečko New Orleans je plné krásných historických budov, od kterých mnohdy prostě nelze odtrhnout oči. Občas se však najdou i takové domy, které na první pohled spíše připomínají polorozpadlou stodolu – a toto stavení je toho skvělým příkladem. Jeho tajemství se však skrývá uvnitř, tedy jakmile vejdete do hlavních dveří. Stačí totiž překročit práh a vejdete do luxusního, 200 let starého zázemí, které dříve vlastnil populární hudebník Lenny Kravitz. 

Luxusní interiér 

Jakmile spatříte tento dům v americkém New Orleans, budete si pravděpodobně myslet, že se jedná o stavbu před demolicí. Dům je šedivý, se zchátralou fasádou a popraskanou barvou na okenicích. Celkově toto stavení kazí celý obraz ulice a vypadá to, jako by měl být brzy zbourán (nebo při nejmenším alespoň opraven). Jakmile však majitel otevře okenice, mohou si lidé za nimi všimnout kovaných mříží velmi drahých oken. Tehdy se většina lidí teprve začíná skutečně zajímat, co se vlastně skrývá uvnitř. 

Jedná se o 200 let starý dům, který dříve vlastnil populární hudebník Lenny Kravitz. Ten jej v roce 2012 prodal za 655 tisíc dolarů (tedy zhruba 15 100 000,- Kč) architektovi Brian Swier, který jej zrekonstruoval do dnešní podoby – rozhodl se jej zevnitř kompletně zrekonstruovat, ovšem venek ponechal takový, jaký byl. Díky tomu vytvořil opravdu nádherný interiér, který ocení naprosto každý, kdo přijde dovnitř. Dnes se cena nemovitosti dokonce vyšplhala až na 1,16 milionu dolarů (tedy zhruba 27 000 000,-). 

Prvky luxusu s prvky rozpadlé budovy 

Všechny stěny domu jsou vyrobeny z přírodního kamene, podlahy z pravého edenu, v přízemí jsou kožené pohovky a schodiště zdobí kované zábradlí – to dokonce architekt nechal přivést ze samotné Francie na zakázku. Dům je také velmi prostorný a světlý, nechybí mu krásná velká okna a elegantní lampy zavěšené u stropu. Ložnice a koupelna se nacházejí v prvním patře, kde také najdete terasu pro chvilku odpočinku. Celý tento dům tak připomíná staré přísloví „nikdy nesuď knihu podle obalu“. 

luxusni interier skryty dum
Zdroj fotografie: S vědomím Rachel Perkoff

Prostorná koupelna se poté nese ve stejném stylu jako zbytek domu a nechybí jí ani japonská vana. Více než dvě stě let starý dům byl předělaný nejprve podle obrazu Lenny Kravitz a následně architekta, který v interiéru doladil veškeré prvky. Byl to navíc jeho nápad, aby nebyl budově předěláván zevnějšek. Starý vzhled totiž dodává místu autentičnost a dokonce to vypadá, jako by se ze zastavil čas. Mix drahých materiálů a luxusu se starými prvky tvoří skvělý kontrast, který ocení naprosto každý host. 

Škaredý zevnějšek, žádné strachy 

Tento více než 200 let starý dům je skvělým příkladem toho, že vaše bydlení nemusí být vždy krásné zvenku – tu největší krásu si přeci můžete nechat pouze sami pro sebe. Alespoň se tak majitel tohoto luxusního zázemí nemusí obávat zlodějů nebo potulujících se lidí. Kdokoliv projde okolo jeho domova, pravděpodobně raději vždy zrychlí, protože si bude myslet, že se na něj celé stavení za chvíli sesype. Sám majitel však říká, že se rozhodně nehodlá na tomto zajímavém domě nic měnit.