Mezi 10 nejneposlušnějších psích plemen patří například Čechy oblíbený jezevčík nebo bígl

Český národ patří mezi milovníky psů. Jedná se o velmi přátelská zvířata, která by pro své páníčky udělala cokoliv. Jenomže výcvik některých plemen je náročnější.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Je naprosto jasné, že každý pes potřebuje výcvik. Jakmile ho zanedbáte, bude si z vás váš mazlíček dělat akorát tak dobrý den. Pokud vás nebude poslouchat, koledujete si nejen o pořádnou ostudu, ale bohužel i o velké starosti. Některé druhy plemen lze hůře vycvičit, protože jsou tvrdohlavá a nezávislá. Věřte, že to bude složité a budete potřebovat hodně trpělivosti. Ovšem jamile se vám to podaří, můžete být na sebe skutečně pyšní.

Afghánský honič a čau-čau

K oblíbeným psům patří afghánský honič, který je rozený dobrodruh. Jedná se o mírumilovné plemeno, jež potřebuje časté a dlouhé procházky. Bohužel se mu ale nechce poslouchat, proto se vám může zaběhnout. Čau-čau je inteligentní a vaše rozkazy bude často ignorovat. Za žádnou cenu mu nesmíte ustoupit. Ukažte mu, kdo je tady pánem, poté zkrotne.

Basenji, buldok a bloodhound

Když se rozhodnete pořídit si plemeno basenji, čeká vás s ním hodně práce, protože je pyšné a chová se jako lovec. S jeho výcvikem je nutné začít od útlého věku. Buldok je zase nesmírně tvrdohlavý a na vaše příkazy nebude jen tak reagovat. Patří k línějším psům, proto má sklony k obezitě. V žilách plemena bloudhound koluje lovecká krev, proto je nezávislé. I když vypadá na první pohled líně, jen horko těžko s ním udržíte krok.

Jezevčík a bígl

I tak malé plemeno, jako je jezevčík, patří mezi neposlušné typy. Nehledě na to, že se tento pes rád pere s ostatními. Bez aktivního páníčka bude strádat, je nutné mu věnovat maximální péči. Když to na něj přijde, dokáže rozkousat vše, co má po ruce, takže to u vás na dvorku bude vypadat jako na smetišti. Bígl je šlechtěný a pyšný, proto bude jeho výcvik velmi náročný. Bez spousty pohybu bude trpět, ale na procházkách vám udělá vždy pořádnou ostudu. Výcvik musí být důsledný.

žena cvičí bígla iZdroj fotografie: Pexels

Pekingský palácový psík, velšteriér a barzoj

Pekingský palácový psík je oblíbený v královských rodinách Číny, ale jeho výcvik je velmi náročný. Je inteligentní a tvrdohlavý. Když nezačnete s cvičením včas, nebude vás poslouchat stejně jako velšteriér, ten totiž také patří mezi svéhlavá lovecká plemena. Zejména senioři si zamilovali barzoje, jenž je na první pohled mírumilovný. Jenomže neposlouchá a je nezávislý. Při jeho výcviku se tedy hodně zapotíte.

Jaké zkušenosti máte s výcvikem psů vy?

Zdroj: IHeartDogs
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články