Psí plemena, která nelze vychovat. Pro poslušnost zkrátka nemají vlohy
adbz.cz » Hobby » Mezi 10 nejneposlušnějších psích plemen patří například Čechy oblíbený jezevčík nebo bígl

Mezi 10 nejneposlušnějších psích plemen patří například Čechy oblíbený jezevčík nebo bígl

Český národ patří mezi milovníky psů. Jedná se o velmi přátelská zvířata, která by pro své páníčky udělala cokoliv. Jenomže výcvik některých plemen je náročnější.

jezevcik zelena trava
Zdroj fotografie: iStock

Je naprosto jasné, že každý pes potřebuje výcvik. Jakmile ho zanedbáte, bude si z vás váš mazlíček dělat akorát tak dobrý den. Pokud vás nebude poslouchat, koledujete si nejen o pořádnou ostudu, ale bohužel i o velké starosti. Některé druhy plemen lze hůře vycvičit, protože jsou tvrdohlavá a nezávislá. Věřte, že to bude složité a budete potřebovat hodně trpělivosti. Ovšem jamile se vám to podaří, můžete být na sebe skutečně pyšní.

Afghánský honič a čau-čau

K oblíbeným psům patří afghánský honič, který je rozený dobrodruh. Jedná se o mírumilovné plemeno, jež potřebuje časté a dlouhé procházky. Bohužel se mu ale nechce poslouchat, proto se vám může zaběhnout. Čau-čau je inteligentní a vaše rozkazy bude často ignorovat. Za žádnou cenu mu nesmíte ustoupit. Ukažte mu, kdo je tady pánem, poté zkrotne.

Basenji, buldok a bloodhound

Když se rozhodnete pořídit si plemeno basenji, čeká vás s ním hodně práce, protože je pyšné a chová se jako lovec. S jeho výcvikem je nutné začít od útlého věku. Buldok je zase nesmírně tvrdohlavý a na vaše příkazy nebude jen tak reagovat. Patří k línějším psům, proto má sklony k obezitě. V žilách plemena bloudhound koluje lovecká krev, proto je nezávislé. I když vypadá na první pohled líně, jen horko těžko s ním udržíte krok.

Jezevčík a bígl

I tak malé plemeno, jako je jezevčík, patří mezi neposlušné typy. Nehledě na to, že se tento pes rád pere s ostatními. Bez aktivního páníčka bude strádat, je nutné mu věnovat maximální péči. Když to na něj přijde, dokáže rozkousat vše, co má po ruce, takže to u vás na dvorku bude vypadat jako na smetišti. Bígl je šlechtěný a pyšný, proto bude jeho výcvik velmi náročný. Bez spousty pohybu bude trpět, ale na procházkách vám udělá vždy pořádnou ostudu. Výcvik musí být důsledný.

žena cvičí bígla
Zdroj fotografie: Pexels

Pekingský palácový psík, velšteriér a barzoj

Pekingský palácový psík je oblíbený v královských rodinách Číny, ale jeho výcvik je velmi náročný. Je inteligentní a tvrdohlavý. Když nezačnete s cvičením včas, nebude vás poslouchat stejně jako velšteriér, ten totiž také patří mezi svéhlavá lovecká plemena. Zejména senioři si zamilovali barzoje, jenž je na první pohled mírumilovný. Jenomže neposlouchá a je nezávislý. Při jeho výcviku se tedy hodně zapotíte.