Jak se šetrně a levně zbavit mravenců v domě | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Mravenci utečou ze zahrady rychlostí blesku a nikdy se nevrátí. Spolehlivě je odradí jar s vodou i některé koření

Mravenci utečou ze zahrady rychlostí blesku a nikdy se nevrátí. Spolehlivě je odradí jar s vodou i některé koření

Mravenci. Nikdo nemá rád, když najde tento malý hmyz v cukru. Přečtěte si několik zaručených tipů, jak si poradit s mravenci v domě.

mravenci na preclíku
Zdroj fotografie: Depositphotos

Matka příroda věděla, proč vymýšlí tolik rozmanitých druhů hmyzu. Mravenci jsou v přírodě jistě velmi užiteční a jejich role je nepostradatelná. Ale co se týká našich domovů, tam nám tak úplně příjemná jejich společnost není. Je to zejména proto, že je to zkrátka nehygienické. Dostanete chuť na nějaké jídlo a v tom uvidíte, jak si na něm už pochutnává několik desítek mravenců. 

Vyzkoušejte proti mravencům křemelinu

Jemný prášek naruší voskovou vrstvičku na těle mravence a tím pak začne ztrácet vlhkost a zahyne. Při výběru vhodné křemeliny se soustřeďte na to, aby se jednalo o potravinářskou křemelinu. Ta je pak neškodná i pro všechna domácí zvířata narozdíl od té, která se používá například do bazénů. Křemelinu nasypte všude tam, kde se mravenci vyskytují. 

kremelina
Zdroj fotografie: Depositphotos

Mravence odradí jar a voda

Jarová voda spolehlivě odstraní feromony, které mravenci vypouštějí, aby mezi sebou mohli navzájem komunikovat. Když tyto pachové stopy odstraníte, nebudou schopni se nalézt a tak z vašeho domova zmizí. Roztok nastříkejte rozprašovačem tam, kde si mravenci dělají cestičky. Stejný účinek bude mít i tekuté nebo obyčejné mýdlo, rozmíchané ve vodě. 

jar mydlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Tea tree mravencům moc nevoní

Olej z čajovníku dokáže účinně mravence odpudit či zahubit. Nakapejte pár kapek na vatový polštářek a umístěte jich několik na místa, kde se nejčastěji mravenci usidlují. Stejnou službu udělá i citronelový nebo mátový olej. Tito malí přátelé prostě intenzivní vůně nemají rádi. Rovněž můžete nakapat 5-10 kapek oleje do 2 dcl vody a rozprašovat na potřebná místa. 

mravenci na jidle
Zdroj fotografie: Depositphotos

Odpudí je i některé koření

Hřebíček nebo skořici mravenci doslova nesnášení. Jejich vůně je pro ně tak intenzivní, že raději berou nohy na ramena. Použít můžete v tomto případě buď opět silici, nebo si vystačíte i se zakoupenou mletou skořicí z obchodu. Mletý hřebíček se shání hůře, ale můžete si jeho prášek vyrobit sami v hmoždíři, nebo smíchat jednoduše mletou skořici s pár kapkami hřebíčkové silice. 

Zdroj: Healthline