Jak se zbavit otravných much v domácnosti jednou pro vždy

Kdo z nás by to neznal. Sednete si do křesla, a v tom vám kdekoliv na vašem těle přistane moucha. A začíná boj, kdo s koho. Od úporného honění s novinami, nebo plácačkou, až po insekticid. Ve chvíli, kdy toto všechno absolvujete, je už pozdě. Je mnohem účinnější mouchám zabránit vniknout do domu, než je z něho pracně vyhánět, nebo je zabíjet.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Existuje mnoho druhů much, a tato je moucha domácí. Sice žije jen 10 – 25 dní, ale za tu dobu dokáže naklást stovky vajíček. Pravda je, že nejaktivnější bývá v letních měsících.

iZdroj obrázku: Pixabay
Mouchy otravují život

Proč je stále máme doma

Pojďme si ukázat, jak se much zbavit. Moucha dokáže vletět do domu tou sebemenší škvírou. Proto je důležité prohlédnout, zda vám ochranné sítě v oknech dobře doléhají, a nikde nejsou škvíry. Pokud nemáte sítě, tak ve chvíli, kdy okno otevřete, je to stejné jako byste chtěli tento hmyz v domě přivítat. Dále jsou to domovní dveře, a když vcházíte nebo odcházíte, tak stačí chvilka nepozornosti, kdy je necháme otevřené a moucha je uvnitř.

Domácí prostředky na hubení much

Pokud se chcete zbavit much co nejdříve, můžete si na ně vyrobit pasti. Vezměte plastovou láhev o objemu cca 1,5litru. Uřízněte horní část, asi v 1/3 od hrdla. Na dno láhve nalijte sladkou limonádu, vodu s cukrem, džus. Tyto pochoutky mouchy neodolatelně lákají. Pak vezmete odříznutou část, otočíte ji hrdlem dolů a nasadíte na druhou část lahve. Můžete oblepit lepící páskou, aby těsnila. No a máte připravenou past. Moucha dokáže vlétnout dovnitř, ale cestu ven nenajde. Další možností je vzít misku a okrajem vysokým cca 2 cm. Do misky nalijte jablečný ocet, coca-colu, zkrátka něco, co mouchy láká jako potrava. Oni to přiletí prozkoumat, a v misce se utopí.

Moderní a velmi účinné metody

Další možností jsou elektrické lapače. Jak vědci zjistili, mouchy přitahuje ultrafialové záření. Pro nás je pouhým okem neviditelné, ale mouchy ho vnímají. Takže stačí v zářiči nastavit správnou vlnovou délku a jako návnadu použít něco sladkého. To mají mouchy nejraději. Okolo zářiče se z vodivých drátků vytvoří elektrický plot, a když moucha letí prozkoumat zdroje, výboj ji usmrtí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Metod na odpuzení je řada

Co zbyde, když nic nezabírá…

Pokud vám ani tyto pomůcky nepomohly, a mouchy máte doma pořád, tak vám zbývá poslední možnost, a tou je si domů pozvat odborníky na boj s dotěrným hmyzem. Tyto firmy vám prohlédnou dům, od sklepa po půdu. Budou hledat hlavně možné zdroje potravy, a místa, která jsou vhodná pro kladení vajíček. Následně dům ošetří insekticidy, které zničí všechna vývojová stádia mouchy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články