Navraťte vašemu vybledlému prádlu ztracenou barvu | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Přidejte do pračky černý pepř a užijte si výsledek. Těchto 5 ingrediencí navrátí barvu vybledlému prádlu

Přidejte do pračky černý pepř a užijte si výsledek. Těchto 5 ingrediencí navrátí barvu vybledlému prádlu

Pokud vaše milované oblečení začalo blednout, nezoufejte. S pomocí pěti přírodních ingrediencí svým kouskům snadno pomůžete navrátit jejich zašlou krásu.

prani
Zdroj fotografie: Depositphotos

Člověku dokáže zkazit den, když namísto svého milovaného bílého prádla najednou vytáhne z pračky narůžovělé kousky oblečení, které zabarvila jedna zatoulaná barevná ponožka. Nebo když vaše oblíbené černé tričko je již vybledlé a barva působí mdle. Na internetu se můžete setkat s mnohými triky, jak pečovat o bílé oblečení, jen málo se však píše o tom, jak postupovat v případně barevného. Některé z následujících triků by vám s tím mohly pomoci.

Vyzkoušejte černý pepř

Před praním přidejte čajovou lžičku pepře k běžnému pracímu prostředku, který používáte, do hlavní přihrádky, nikoliv do té na aviváž. Poté zapněte na nejstudenější cyklus. O pepři se tvrdí, že funguje jako lehký „brusný papír“, který dokáže odstranit jakékoliv zbytky pracího prostředku z oblečení. Tyto zbytky jsou totiž obvyklým důvodem, proč barva vašeho prádla začne blednout.

pepr lopatka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Kuchyňská sůl – levný pomocník

Přidejte několik čajových lžiček kuchyňské soli k vašemu pracímu prostředku stejně jako v případě pepře. Sůl mu znesnadní schopnost přichytávat se na vlákna vašeho oblečení. Díky tomu bude oblečení doslova zářit barvami.

Ocet rovněž pomůže

Ocet nejenže odstraní zbytky pracího prostředku, ale zároveň funguje jako přírodní alternativa aviváže. Pro dosažení účinku přidejte zhruba 240 ml octa do pračky před začátkem cyklu. Není nutno se obávat typického octového zápachu – zmizí, jakmile vaše prádlo uschne.

Citronová šťáva patří nejen do čaje

Pokud máte doma přebytky citronů, nebojte se použít citronovou šťávu. Jedná se o skvělou alternativu, jak efektivně oživit vybledlou barvu vašeho oblečení. Prádlo navíc bude po vyprání příjemně vonět po citrusech.

depositphotos 54231533 l 2015

Je libo kávu, nebo čaj?

Existuje rovněž možnost použít kávu nebo silný černý čaj pro obnovení sytosti tmavého oblečení. Uvařte zhruba 500 ml jednoho z těchto dvou druhů nápoje a nalijte jej do pračky, nikoliv do přihrádky na prací prostředek. Nezapomeňte si však pečlivě ověřit, že v pračce máte pouze černé oblečení, aby nedošlo k nežádoucímu obarvení.

Zdroj: Cleverly