Jak docílit měkkého masa: Pomůže 20minutová lázeň v jedlé sodě

Připravit dokonale měkké maso může být často velkou výzvou, obzvláště pokud se jedná o pečeni či řízek. Pomoci vám dokáže tento trik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Maso je nedílnou součástí české kuchyně a někteří lidé ho dokonce jí naprosto každý den. Čas od času se však stává, že se po své tepelné přípravě vysuší, což nemá dobrý vliv na jeho výslednou chuť. Pokud jste se do takové nesnáze několikrát dostali i vy, můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik. Jak totiž uvádí server ArmAndHammer, stačí použít jedlou sodu, která vám zaručí dokonalý výsledek, a to ať už se jedná o jakýkoli druh masa. 

Trik, který vám zajistí měkoučké maso 

Příprava měkkého masa nejčastěji spočívá v jeho delším vaření či pečení. To se však může často zvrtnout a namísto rozpadajících se kousků plných chuti získáte ve výsledku akorát tak kus suchého řízku či pečeně, kterou pravděpodobně moc lidí nezaujmete. Abyste takovým problémům byli schopni předcházet, stačí začít používat jedlou sodu, která zabrání jeho vysušování a naopak masu poskytne maximální chuť. 

Metoda je velmi jednoduchá. Stačí si vzít misku s vodou, nasypat do ní jednu polévkovou lžíci klasické soli a stejné množství jedlé sody. Do směsi následně vložte maso a nechte ho odpočívat zhruba 20 minut – a to dle serveru Healthline nejlépe v lednici, neboť by zejména v případě drůbežího masa mohlo dojít k jeho zkažení. Pokud ho však uložíte do chladu, žádný problém vás se vší pravděpodobností nepotká (navíc v lednici vydrží klidně až jeden den). 

plátky masa na plechu iZdroj fotografie: Pexels
Jedlá soda vám pomůže dokonale uvařit maso.

Princip použití jedlé sody je velmi účinný a spočívá v tom, že ingredience zvyšuje kyselost jeho povrchu. To znamená, že po uplynutí alespoň dvaceti minut bude maso mnohem jednodušší uvařit, a jakmile ho doděláte, bude se vám doslova rozpadat v ústech. Podobně můžete postupovat také v případě brambor, kdy stačí přidat do hrnce jednu lžičku sody. Na webu adbz jsme také psali, jak vám jedlá soda pomůže vyčistit záchod.

Jak se tento trik osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články