Je vám líto zahodit krásný flakon od parfému? Můžete ho využít
adbz.cz » Hobby » Co s prázdnými flakony od voňavek: Umístění do skříně je praktická záležitost

Co s prázdnými flakony od voňavek: Umístění do skříně je praktická záležitost

Prázdné lahvičky od parfémů často plní poličky v koupelnách, kde se na ně jen práší. Je těžké se jich vzdát, protože jsou obvykle velmi hezké, a zároveň ještě stále voní.

prazdne lahvicky parfem
Zdroj fotografie: iStock

Flakony od parfémů bývají krásně vyvedené. Proto je málokterá žena bez mrknutí oka hodí do odpadkového koše, když oblíbená vůně dojde. S vyhazováním prázdných lahviček ale nemusíte spěchat. Je sice pravdou, že když jen tak stojí na poličce, kde se na ně práší, jen zabírají místo. Ale napadlo vás někdy, že efektní kosmetický obal můžete prakticky využít jiným způsobem?

Květináč, lampička nebo svíčka

Nádherným lahvičkám můžete snadno vdechnout nový život. Můžete si s nimi pohrát a přetvořit je ve stojany na svíčky, květináčky, vonné lampičky nebo schránky na drobné předměty. Pokud se ale necítíte na vymýšlení vlastních projektů, využijte je ryze prakticky a efektivně. Navíc můžete mít dobrý pocit z toho, že recyklujete obaly a tím pádem přispíváte k ochraně životního prostředí.

V domácnosti se dají prázdné flakony zajímavě využít k osvěžení vůně prádla. Možná jste si všimli, že i když použijete spousty pracího prášku a aviváže, po nějaké době oblečení ve skříni prostě už nevoní. Stejně tak třeba ložní prádlo nebo ručníky. V tom případě se prázdná lahvička od parfému může náramně hodit. A nemusíte nic moc složitého vymýšlet.

Se zatuchlým prádlem si poradí

Zatuchlý odér z prádla ve skříni jednoduše vyženete, když tam umístíte flakon. Z prázdné lahvičky nejprve sundejte víčko a ideálně také část s rozprašovačem. Oblíbená vůně se pak bude moci mnohem lépe šířit. Pak flakon prostě jenom postavíte na poličku ve skříni. Na dně každé lahvičky totiž pár kapek parfému pokaždé zůstane a ty nádherně rozvoní všechno, co ve skříni máte.

zena skrin svetr
Zdroj fotografie: Depositpohotos

Podobným způsobem můžete osvěžit i bundy, saka a kabáty, které každý dne nosíte, a visí v šatníku v předsíni. Nebo také sezónní oděvy, které skladujete v krabicích, a když přijde jejich čas, většinou je musíte znovu vyprat. Tohle odpadne, protože od parfému budou příjemně vonět. Naše prababičky dávaly k ložnímu prádlu do skříně také mýdlo. Existují i vůně do šatníků, ale ty nemusejí být každému příjemné.