Balkon plný barevných květin i v zimě: Nesmrtelné rostliny, kterým nevadí ani mráz a nízké teploty

Aby vaše okna na podzim nepůsobila smutně a prázdně, umístěte na ně jednu z těchto rostlin. Díky nim parapety ozdobíte a ani si nevšimnete, že se venku pokazilo počasí.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na konci léta už většina květin, které tak krásně zdobívají vaše parapety nebo zábradlí balkonu, odkvétá. Přestože jsou pokojové rostliny před vlivem počasí chráněny, většina z nich se ukládá k zimnímu spánku. Jednoleté rostliny pak úplně odumírají. Naštěstí existují květiny, kterým mrazivé teploty venku ani snížená sluneční aktivita nevadí. Díky nim můžete ozdobit svá okna. Pohled z něj pak bude mnohem hezčí, i kdyby venku bylo jakkoliv pochmurno. Vyberte si svého oblíbence a pořiďte si tohoto zimního společníka také.

Rostliny, kterým se daří i v nízkých teplotách

Většina rostlin, které bývají nejčastější venkovní ozdobou parapetů a balkonů, nevydrží kruté zimní podmínky. Rostlinám níže naopak zimní počasí vůbec nevadí, a naopak v něm dokáží skvěle prospívat. 

Hlodáš evropský (Ulex europaeus)

Málo známý hlodáš se pyšní nádhernými žlutými květy. Nejčastěji kvete na jaře, ale při vlídném počasí může vykvést na podzim nebo dokonce i v zimě. V zimním období je tato keřovitá rostlina velmi elegantní ozdobou. Je velmi odolná vůči nízkým teplotám, a i kdyby úplně zmrzla, jakmile se na jaře oteplí, potěší vás záplava nádherných květů. 

Brambořík perský (Cyclamen persicum)

Tato nenáročná nádherná květina je k dostání v rozličné škále barev. Nejvhodnější teplotou pro brambořík je přes den příjemných 10 až 18 °C a v noci 6 až 8 °C. Nic se ale nestane ani v případě, že by se teploty dostaly pod bod mrazu. Dohlížejte na to, aby byla půda bramboříku neustále vlhká, a skvěle se mu povede. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kamélie japonská (Camellia japonica)

Kamélie jsou oblíbencem mezi pokojovými rostlinami. Známé jsou pro své nádherné bohaté květy. Podle odrůdy se jejich doba kvetení může lišit. Zpravidla se jejich květy můžete těšit od 1 do 3 měsíců. Dopřávejte těmto rostlinám dostatečnou vlhkost a sem tam je postříkejte rozprašovačem. Ne ale v době, kdy jsou vykvetlé, protože byste květ mohli poškodit. 

Vřesovec pleťový (Erica carnea)

Tato rostlina má zase ráda chladnější a vlhčí prostředí. Abyste ji v květenství udrželi co nejdéle, je potřeba pravidelně rozprašovat vodu na její květy. Jedině tak si místo zeleného vřesovce budete moci užívat nádherně barevný keřík.

Jaké květiny máte v zimě na oknech vy?

Zdroj: Urnabois
Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Potraviny, které přirozeně překonají únavu aneb Energie na celý den a prospěšné látky k tomu
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Rodiče hasili požár domu. Mezitím jejich 2letý chlapeček vběhl do plamenů, aby se pokusil zachránit své štěně
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování