Utečte do domku na stromě za přírodou a relaxem | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Stromový domek nabízí více než milionová vila. Ze všech stran prosklený poskytuje dokonalý útěk do přírody. Posuďte sami

Stromový domek nabízí více než milionová vila. Ze všech stran prosklený poskytuje dokonalý útěk do přírody. Posuďte sami

Tento krásně postavený domek na stromě stavěla hostitelka Sue se svým manželem přes dva a půl roku. Výsledek ale opravdu stojí za to.

dum nastrome dron
Zdroj fotografie: Se souhlasem Zyia Pictures

Tento neuvěřitelný dům je postavený přímo na stromě a je dispozici k pronájmu na Airbnb. Nachází se ve výšce asi 14 metrů nad zemí a je postavený tak, aby nabízel úchvatný výhled na celý les. Navíc se jedná o opravdový designový zázrak, který dokonale zapadá do lesního prostředí. 

Úžasné odpočinkové místo k pronájmu na Airbnb

Tento domek na stromě, který nese příhodný název Away Treehouse, byl navržen jako relaxační a odpočinkové místo uprostřed panenské přírody. Lidé sem jezdí utéct od civilizace, vyčistit si hlavu a uzdravit duši. Dům je na soukromém zalesněném pozemku s přírodním vodním zdrojem a byl navržen tak, aby do této části přírody dokonale zapadl. Společně s okolní přírodou vytváří opravdu kouzelné prostředí pro relax a odpočinek.

Designérkou a hostitelkou je Sue, které domek postavila společně se svým manželem. Ten měl v dětství domek na stromě a toto byl vždy jeho sen. Domek má tvar oktagonu a kvůli dostupnosti jej museli postavit pomocí vrtulníku. Části domku tak byly stavěny na zemi a postupně odnášeny na strom vrtulníkem. Díky tomu nevede k domu žádná velká pozemní komunikace a hosté si mohou užívat maximální soukromí.

Velká terasa nabízí krásný výhled

Kolem celého domu je postavená také terasa, ze které je krásný výhled na okolní lesy a nedaleký oceán. Zároveň můžete sedět na terase ve stínu i na slunci, podle toho kam se posadíte. Uvnitř domu je pouze jedna velká místnost od délce osmi metrů mezi stěnami. Každá stěna oktagonu má tři tabule oken. Díky tomu, že je domek ve výšce čtyř metrů, budete mít soukromí i s okny na každé stěně. 

Domek na stromě je vytápěn krbovými kamny na dřevo. V této jediné místnosti je velká manželská postel a rozkládací gauč. Jídelní stůl má kolečka je možné jej postavit kdekoliv, kde se vám bude zrovna líbit výhled, včetně verandy. Funkční záchod a koupelna se nachází pod úrovní hlavní místnosti a dostanete se do ní po schodech. Pár se svými pomocníky stavěli celý dům dva a půl roku a téměř všechno je zde vyrobeno ručně šikovnými řemeslníky.

Je pro vás lepší moderní hotel nebo raději utíkáte do přírody?

Zdroj: LivingBigInATinyHouse