Čechům, kteří někdy vlastnili psa, hrozí pokuta až půl milionu korun
adbz.cz » Hobby » Čechům, kteří někdy vlastnili psa, hrozí pokuta až půl milionu korun. Často o tom nemají ani tušení

Čechům, kteří někdy vlastnili psa, hrozí pokuta až půl milionu korun. Často o tom nemají ani tušení

Pokud máte psa, dejte si pozor na pravidla týkající se každého majitele domácích mazlíčků. Za tuto chybu byste mohli schytat pokutu až 500 000 Kč.

pes dite mazleni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Každý majitel psa bude muset jednou v životě řešit, jak svého mazlíčka pochová. A přestože je většina lidí nechává na své zahradě či v blízkosti svého domu, úřady vám za to mohou udělit pokutu ve výši až 500 000 Kč. Jak totiž uvádí server iDnes, i pochování zvířete má svá pravidla, a pokud je nedodržíte, můžete se dostat do velkých problémů. Existuje však několik alternativ, které vás vyjdou levně, a navíc se o jeho tělo postarají správní lidé. 

Pozor na to, kde zesnulého mazlíčka pohřbíte

Pohřeb mazlíčka může být drtivá záležitost, ale přesto je při ní nutné dodržet určitá pravidla. Podle Vyhlášky o kadáverech zvířat v zájmovém chovu je totiž nutné v takovém případě uložit tělo nejméně 200 metrů od vodního zdroje, 100 metrů od stavby pro bydlení i stavby pro rodinnou rekreaci, 100 metrů od pozemní komunikace a 50 metrů od sousedního pozemku. Výjimkou jsou poté příjezdové komunikace, kde to může být i blíže než 100 metrů. 

Pokud byste tato pravidla nedodrželi a úřady to zjistily, můžete schytat pokutu ve výši až 50 000 Kč – právnické osoby a lidé s podnikatelskou činností by pak museli zaplatit ještě více, a to až půl milionu korun. Zapomínat byste pak neměli ani na ošetření mrtvého těla nehašeným vápnem nebo jiným vhodným desinfekčním prostředkem. 

běžící pes park
Zdroj fotografie: Pixabay
Pohřeb psa je nutné pořádně promyslet, protože i za malou chybu schytáte pokutu až 500 000 Kč.

Abyste se vyhnuli případné pokutě a dopřáli svému zesnulému mazlíčkovi klid, můžete využít služeb krematoria pro zvířata. Ta navíc nabízí široké spektrum dodatečných služeb, včetně například obřadu, a probíhají zcela individuálně. O zvíře tedy bude perfektně postaráno, a to navíc za příjemné ceny (záleží především na jeho hmotnosti). Na webu adbz jsme také již dříve psali, jak poznat, že se na vás chystá zaútočit pes