Už žádné žmolky při praní. Do pračky přídávám tohle. Začněte s tím taky
adbz.cz » Hobby » Domácí řešení žmolků při praní. Do bubnu pračky stačí přidat vlhčený ubrousek nebo houbičku na nádobí

Domácí řešení žmolků při praní. Do bubnu pračky stačí přidat vlhčený ubrousek nebo houbičku na nádobí

Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a zbavte se žmolků jednou provždy. Stačí do bubnu pračky ke špinavému prádlu vhodit pár vlhčených ubrousků navíc.

pracka

Není nic příjemnějšího než obléct si na sebe čerstvě vyprané a voňavé prádlo. Běžné prací prostředky si však neporadí se žmolky ani některými dalšími nečistotami. Naštěstí existují velmi jednoduché triky, který vaše prádlo zbaví vypadaných vlasů i chlupů ze zvířecí srsti. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je vlhčený ubrousek. Sami jsme tento trik vyzkoušeli a prádlo bylo opravdu bez jediného žmolku.

Jak prádlo co nejlépe vyprat

Při praní byste měli dodržovat některá základní pravidla. Zejména byste měli rozdělit jednotlivé kousky na tmavé, barevné a bílé. Tímto krokem předejdete vyblednutí barev i vzájemnému obarvení prádla. Dále prohledejte kapsy a vyjměte z nich veškeré předměty, které by se mohly během pracího cyklu poškodit. Důležitou roli hraje také správné používání pracích prostředků. Vždy dodržujte dávkování uvedené výrobcem. Příliš velké množství se totiž nemusí během cyklu rozpustit, a to pak narušuje strukturu oblečení.

Udržujte pračku ve skvělém stavu

Kvalitu praní ovlivníte nejen výše zmíněnými kroky, ale také způsobem, jakým o pračku pečujete. Aby vám toto zařízení sloužilo opravdu dlouho, pak byste jej měli udržovat v co nejlepším stavu. Po každém praní nezapomínejte umýt těsnění okolo bubnu, kde často dochází ke vzniku plísně. Pravidelně také myjte zásobník na prací prostředky, čistěte odtokový filtr a nezapomeňte čas od času vyčistit také buben pračky. K tomuto účelu vám skvěle poslouží drátěnka, jak jsme psali již dříve na adbz.

praní prádla v pračce
Zdroj fotografie: Pexels
Prádlo bez žmolků nebo chlupů vám zajistí vlhčený ubrousek nebo hadřík z mikrovlákna

Zbavte se žmolků na oblečení

Tento trik obzvlášť ocení majitelé línajících domácích mazlíčků. Nemusíte nutně kupovat drahé speciální přípravky plné chemikálií, abyste se těchto nečistot a žmolků z oblečení zbavili. Namísto toho sáhněte po mnohem šetrnější a bezpečnější variantě a vhoďte do bubnu pár vlhčených ubrousků. Přednost dejte raději neparfémovaným, aby se jejich vůně nebila s použitými pracími prostředky, jak radí také iReceptář. Během praní na nich ulpí vlasy, chlupy i žmolky a vaše prádlo bude dokonale čisté.

Další způsoby, jak se zbavit žmolků

Kromě vlhčených ubrousků vás chlupů a vlasů z oblečení zbaví i obyčejný igelitový sáček, jak jsme doporučovali už v dřívějším článku. Podle webu Dům&Zahrada lze proti žmolkům a chlupům použít i obyčejnou houbičku na nádobí, nečistoty se zachytí hlavně na její hrubé straně. Naše čtenářka Dominika S. z Přelouče zase využívá utěrku z mikrovlákna: „Díky mikrovláknové utěrce nemusím prádlo zdlouhavě odžmolkovávat nebo čistit od chlupů. Prostě ji hodím do pračky a prádlo je pak jako nové.“