Video: Pouhým vypráním drátěnky se pračka vyčistí i od hluboko usazené špíny a plísně

Zkušené hospodyňky používají jednoduchý trik, díky kterému udržují vnitřek pračky jako nový. Usazeniny, nečistoty i zápach zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Špatně vyprané prádlo a nepříjemný zatuchlý zápach pračky nemusí nutně znamenat, že je spotřebič na odpis. Ani v případě, že jeho služeb využíváte spoustu let a jinak jste s jeho fungováním spokojení. V budoucnu se koupi nového sice nevyhnete, ale proč utrácet nyní, když stávající ještě funguje. Jen se potřebujete zbavit negativních jevů způsobených častým používáním. Zápachu se snadno zbavíte, když pračku vyčistíte. Můžete použít speciální přípravky z obchodů, nebo vsadit na levnější metodu.

Zápachu a nečistot se snadno zbavíte

Za nepříjemný odér linoucí se z jednoho z nejpoužívanějších spotřebičů v domácnosti většinou mohou vodní kámen, plísně a bakterie, které se vytvoří ze zbytků nečistot z oblečení, pracích prostředků, mastnoty a vody. Drží se v útrobách pračky zejména tehdy, pokud perete při nízkých teplotách. V konečném důsledku se to projeví i na kvalitě vyprání prádla. Není dokonalá, a navíc namísto nádherné vůně oblečení spíš tak trochu zapáchá.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud pračka prostě nepere podle vašich představ, je nejvyšší čas na to, abyste ji vyčistili od nečistot a usazenin. Péče o spotřebič by měla být pravidelná, abyste tuto nepříjemnost nikdy nemuseli řešit. Existuje celá řada speciálních chemických prostředků, které nabízejí drogerie. Jejich cena ale není nijak zvlášť příznivá. Stejnou práci za mnohem méně peněz a bez chemie zastanou i pomocníci, od kterých byste to možná vůbec nečekali.

Vsaďte na drátěnku, ocet i sodu

Na nečistoty v pračce můžete vyrukovat s vychytávkou, která spotřebič zbaví i nepříjemného odéru. Postup je velmi snadný. Potřebovat budete jen novou kovovou drátěnku na čistění nádobí, která se dá koupit za pár korun, a jedlou sodu. Přímo do bubnu pračky vložíte drátěnku, přidáte asi 2 až 3 lžíce jedlé sody a spustíte program normálního praní. Po 15 minutách pračku zastavte, otevřete dvířka a drátěnku vyndejte. Zavřete dvířka a prací cyklus nechte dojet do konce.

Princip je v tom, že abrazivní vlastnosti kovové houbičky odstraní nečistoty zachycené uvnitř pračky. Jedlá soda si zase výborně poradí s odstraněním nežádoucích pachů. Dalším pomocníkem, který si poradí i s nečistotami uvnitř trubek, jimiž odtéká špinavá voda, je ocet. Účinek ještě zvýšíte přidáním sody. Stačí, když do přihrádky na prací prášek nasypete půl hrnku jedlé sody, do šuplíku pro máchání nalijte ocet a ještě dva hrnky nalejte i přímo do bubnu. Nastavte nejvyšší teplotu praní a nejdelší cyklus.

Jakým způsobem čistíte pračku?

Zdroj: SmartFox
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články