Dejte do pračky kuličku alobalu a budete koukat | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Přidejte do pračky či sušičky kuličku z alobalu. Praktický účinek zbaví nečistot i statické elektřiny

Přidejte do pračky či sušičky kuličku z alobalu. Praktický účinek zbaví nečistot i statické elektřiny

Jsou lidi, kteří doma mají pračku i sušičku a nemohou si to vynachválit. Některým ale stačí pouze pračka a prádlo si raději vyžehlí.

alobal
Zdroj fotografie: Depositphotos

Praní a sušení prádla jsou činnosti, které hodně lidí upřímně nenávidí. Na druhé straně jsou zase ti, kterým to nevadí, nebo ti, kteří se v těchto domácích pracích úplně vyžívají a opravdu se těší na to, až pračku zapnou, prádlo usuší, vyžehlí a poskládají do komínků. Ale jakmile si pořídíte sušičku, zbyde vám na starost jen to, dát špinavé oblečení vyprat.

Je to jeden domácí trik

Možná jste již na sociálních sítích viděli videa uživatelky „Mom Hacks“. Je to žena, která se s lidmi na internetu dělí o své domácí vychytávky na úklid, vaření, zkrátka všechno, co se týká domácnosti. V jednom videu mluví právě o svých tipech ohledně praní a sušení prádla.

zehleni pradla
Zdroj fotografie: Depositphotos

Potřebovat budete alobal

Jedním z tipů, o kterých žena mluví, je vložení alobalové kuličky do bubnu pračky nebo sušičky. Když ji dáte do pračky, v praní vám to sice nepomůže, ale na oblečení se již nebudou lepit žádné nečistoty, protože kulička prádlo zbaví veškeré statické elektřiny.

pomackany alobal
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pro sušičku si kuliček připravte více, alespoň 3 kusy, které dáte dovnitř společně s mokrým prádlem. Kuličky budou prádlo provzdušňovat a díky tomu se zkrátí doba sušení. Z toho stejného důvodu se do sušičky dávají například gumové nebo tenisové míčky. Tyto kuličky můžete použít i vícekrát.

Na co všechno je alobal dobrý

Alobal má jednu stranu matnou a druhou lesklou, ale rozhodně nemá každá strana jiné využití. To si sice myslí většina lidí, ale je to mýtus. Je to způsobeno pouze výrobním procesem, nic jiného v tom není. Můžete ho využít i jinde než právě při praní nebo v kuchyni. Užitečný je také k:

  • odstranění rzi.
  • ostření nůžek,
  • mytí nádobí místo houbičky.

Patříte ke skupině lidí, kteří praní milují, nebo naopak k těm, kteří ho nenávidí?

Zdroj: The Spruce