Rusové staré žiletky nevyhazují. Za 20 vteřin je i jednorázovka ostrá jako břitva

Mnoho rodin je nuceno šetřit každou korunu. Třeba i na věcech, jako jsou jednorázové holicí strojky. Zkuste je znova naostřit, zabere vám to jen chvilku.

žiletka na holení i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Člověk je společenský jedinec a chce vypadat k světu. K tomu však potřebuje holicí pomůcky. Když si žena představí, že nemá muž hladce oholenou tvář, není jí to po chuti. Bohužel to funguje i naopak. Muži na svých drahých polovičkách milují oholené podpaží a nohy. Jenomže k tomu je zapotřebí ostrá břitva. Pokud se vám nechtějí vyhazovat peníze za nová holítka již po pár použitích, mrkněte se, na jaký fígl přišli Rusové. Během pouhých 20 vteřin jim navrátíte ostrost.

Díky triku dost ušetříte

Je pravda, že nejsou jednorázové žiletky výrazným výdajem. Pakliže je však používá skoro celá rodina, je nutné se nad tím zamyslet. Nehledě na to, že se stále někde hromadí a po pár použitích skončí v koši. Mějte na paměti, že ušetřit se dá na všem. Jedině tak uspoříte nezanedbatelné peníze, které byste mohli využít smysluplnějším způsobem.

Vše bude za chvíli hotovo

Je úplně jedno, v jaké evropské zemi bydlíte, šetřit se musí všude. Jen si spočítejte, kolik jednorázových holítek za měsíc spotřebujete, a možná se budete divit. I když by se to mohlo na první pohled zdát, navrátit této pomůcce ostrost není nemožné. Nikdo neříká, že takto naostřená žiletka vydrží věčně, ale její životnost bezpochyby na čas prodloužíte. Navíc se u toho nenadřete a naučíte se něco nového.

hliníková fólie iZdroj fotografie: Depositphotos

Alobal má každý doma

Tato vychytávka je jednoduchá a budete k ní potřebovat jen hliníkovou fólii v roli. Právě alobal je velmi užitečným pomocníkem v domácnosti, nestojí skoro nic. Stejně byste ho upotřebili při jiném úkonu. Někdo ho využívá v kuchyni, kdy nahrazuje poklici při vaření a pečení, může však také prodloužit životnost banánů, a dokonce s ním zvládnete naostřit nůžky a nože. Tak proč by to nešlo i s jednorázovým holítkem?

Hliníková fólie má skvělou vodivost

Alobal se pyšní vynikající teplotní odolností a odrazivostí. Vezměte si tedy do ruky roli hliníkové fólie a začněte s ostřením. Postupujte vždy v protisměru, zkrátka a dobře z opačné strany, než se holíte. Ostřete pečlivě místo po místě. Nejdříve pravou stranu, poté střed a nakonec levou stranu. Za 20 vteřin je dílo hotovo a holítko neskončí jako vždycky v koši.

A jak využíváte alobal vy?

Zdroj: HiTech
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články