Jak dostat z citronu i poslední kapičku šťávy: Efektivní vychytávka, u které není třeba si špinit ruce ani používat sílu

Citronová limonáda je snad to nejoblíbenější letní pití vůbec, ale vymačkávání citronů může být někdy náročné. Naučte se tento jednoduchý trik.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Snad každý už někdy vymačkával šťávu z citronu. A tím pádem všichni moc dobře víte, jak složité to někdy může být. A když je těch citronů víc, nechce se do toho snad nikomu. Naštěstí ale existuje jeden velmi jednoduchý trik, díky kterému už pro vás mačkání citronů bude hračka. Podívejte se na něj sami.

Vše zachrání robot

Mixér je součástí snad každého kuchyňského robota. Jediné, co tedy musíte udělat, je nakrájet citrony na čtvrtiny, vložit je do mísy, zakrýt a poté spustit přístroj na minimum. Zbytek už můžete nechat na mixéru a nemusíte si špinit ruce. Poté už jen stačí, když se zbavíte semínek, což uděláte přecezením. A citronová šťáva je vymačkaná.

Limonáda je velmi snadná

Asi moc dobře víte, co budete potřebovat k přípravě citronové limonády – sycenou nebo neperlivou vodu, cukr a citronovou šťávu. Ale pokud byste chtěli zkusit něco trošku jiného, přidejte ještě citronovou trávu, mátu nebo nějaké bylinky. Je však třeba vše smíchat trošku s předstihem, chutě se totiž musí pořádně promísit. Poté můžete podávat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Je limonáda zdravá?

Pokud do této limonády nebudete přidávat cukr, půjde o velmi zdravé pití. To už je dávno známá věc, protože citronová voda by se měla pít každé ráno, pokud si chcete pročistit organismus. Citron totiž obsahuje velké množství různých živin, které jsou zdraví prospěšné. Takže odpověď zní: Ano. Tato limonáda je velmi zdravá, pokud do ní nepřidáte cukr.

Jak připravujete citronovou limonádu?

Zdroj: WikiHow
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Mé srdce patří architektuře a designu, ozvláštnění webu ADBZ poutavými články a inspirativními nápady. Prostřednictvím mého obsahu objevíte nejnovější trendy, inovativní projekty a radu, jak propojit funkčnost s krásou. Jsem spolehlivou průvodkyní pro všechny milovníky architektury a designu, kteří hledají nové způsoby, jak oživit své domovy a prostory. Nechte se inspirovat nadšením a vstupte do světa tvůrčích možností.

Zobrazit další články