Krok za krokem: Inspirace od mladého řemeslníka, který z obyčejných pingpongových míčků vyrobil luxusní lampu

Řemeslník se rozhodl, že si sestaví své vlastní dekorační svítidlo do domácnosti. Stačilo mu k tomu několik pingpongových míčků a sto žárovek.

i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele advancedMischief
i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele advancedMischief
i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele advancedMischief
i Zdroj fotografie: S vědomím uživatele advancedMischief
Další 1 fotografie
Další 1 fotografie
                   

Pokud rádi tvoříte nové věci a snažíte se, aby byla vaše domácnost co nejkrásnější, pak je tento projekt pro vás jako dělaný. Jedná se totiž o krásné svítidlo vyrobené z téměř stovky plastových pingpongových míčků a žárovek, které rozzáří každou vaši místnost a upoutá pozornost naprosto každé návštěvy. Postup je však naprosto jednoduchý, takže si s ním hravě poradí naprosto každý – nyní již proto na nic nečekejte a vrhněte se do toho.

Jedinečný nápad mladého řemeslníka

Designové nápady všeho druhu se v dnešní době stávají čím dál více snadnější a dostupnější, tudíž je může realizovat i úplný začátečník. Na internetu se proto objevuje téměř každý den nějaká novinka, která vám dokáže pomoci zkrášlit domácnost nebo ulehčit nějakou domácí práci. Tato dekorace od mladého řemeslníka však trhá všechny rekordy – jedná se totiž o luxusní svítidlo z téměř stovky pingpongových míčků a žárovek. Pokud tedy máte známého, který je vášnivým hráčem stolního tenisu, rozhodně ho neváhejte kontaktovat.

V případě, že nikoho takového neznáte, můžete si plastové míčky zakoupit sami – najdete je téměř v každém obchodě se sportovním zbožím. Je také důležité zmínit, že autor projektu použil na realizaci svého díla spojené žárovky. Ty ovšem také zakoupíte téměř v každé specializované prodejně. Avšak ještě než je koupíte, ujistěte se, že jsou to ty správné. Jakmile budete připraveni, stačí vám sehnat pár dalších drobných nezbytností a můžete se pustit do práce.

Výroba vlastního svítidla 

K výrobě této luxusní svítilny do domácnosti, která bude fascinovat nejen vás, ale i každého hosta, budete potřebovat následující materiály: 96 plastových pingpongových míčků, 100 spojených žárovek, lepicí pistole a vrták (ačkoliv potřebujete na koncipované svítidlo 96 balónků, můžete si vystačit i s menším počtem – hotová lampa pak jen bude ve výsledku o trochu nižší). Jakmile získáte všechny potřebné prostředky, postupujte podle níže uvedených kroků: 

iZdroj fotografie: S vědomím uživatele advancedMischief
  • Nejprve každý míček provrtejte, abyste do něj udělali malou díru – s tenkým plastem se manipuluje poměrně snadno, takže tato práce od vás bude vyžadovat minimum úsilí. 
  • Jakmile budete mít hotovo, protlačte první LED žárovku do prvního míčku (tuto operaci budete muset dělat bohužel ještě několikrát) a připravte si jich dalších 11. 
  • Nyní si připravte vhodný plastový stojan a přilepte na něj všech 12 míčků tak, aby byly otvorem otočeny dovnitř (stojan slouží především k tomu, aby se vám míčky nepřevalovaly). 
  • Následně začněte postupně vkládat do každého dalšího balónku další žárovku a začněte stavět kroužek z dalších 12 míčků – takto pokračujte, dokud nevypotřebujete každý z nich. 
  • A máte hotovo, dobrá práce! 

Berte také na vědomí, že pro tuto konstrukci je vhodné používat pouze žárovky led. Pokud totiž použijete jiný zdroj světla, který se výrazně zahřeje, tenký plast na míčkách se může velmi snadno roztavit. Pokud si postupem výroby nejste jistí, níže se můžete podívat na video, kde je vyobrazen krok za krokem.

Galerie

Další 1 fotografie
Další 1 fotografie

Kolik vlastnoručně vyrobených dekorací u sebe doma máte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články