Účinné způsoby pro dokonalé vyčištění trouby | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Zapomenuté, ale extrémně účinné metody čištění trouby. Se špetkou soli bude zářit jako nová naprosto bez námahy

Zapomenuté, ale extrémně účinné metody čištění trouby. Se špetkou soli bude zářit jako nová naprosto bez námahy

Znečištěná trouba je něco, co trápí asi každou ženu. A nejhorší na tom je, že většinou jde opravdu těžko vyčistit. Ne však s těmito způsoby.

spinava trouba
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pečící trouba je spotřebič, který je v úplně každé domácnosti. Protože v troubě můžete připravit všechny možné dobroty, od sladkých moučníků, po slané obědy. Jenže bohužel hodně často dochází ke znečištění trouby, a není vůbec jednoduché ji vrátit do původního stavu. Můžete kupovat drahé přípravky, ale je dost pravděpodobné, že vůbec nezaberou. Vyzkoušejte spíše jednodušší metody.

Pomůže obyčejná kuchyňská sůl

Když už si nevíte rady, čím troubu vyčistit, zkuste sáhnout po obyčejné kuchyňské soli. Jediné, co musíte udělat, je nasypat ji na dno trouby, tu zapnout a vyčkat, než bude mít sůl hnědou barvu. Poté troubu vypněte, nechte vychladnout a sůl jednoduše setřete. Nakonec jen troubu omyjte teplou vodou a utřete. Vaše trouba bude opět zářivě čistá.

sul na lzici
Zdroj fotografie: Depositphotos

S mastnotou si poradí citrón

Často se stane, že když pečete maso, vystříkne vám z pekáčku šťáva a znečistí povrch trouby. Na to je ale nejlepším pomocníkem právě citrón. Do zapékací misky nalijte teplou vodu a do ní vymačkejte citronovou šťávu. Dejte do troubu a tu zapněte na 15 minut na 160 stupňů. A nečistoty půjdou lehce odstranit obyčejným hadříkem.

rozkrojeny citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

Babičky by vám poradily sodu

Jedlá soda je prostě kouzelnice, je dobré ji mít vždy po ruce. Dokonce si poradí i se starými nečistotami v troubě. Jediné, co je třeba udělat, je připravit si pastu z jedlé sody. Do misky nasypte jedlou sodu a do ní postupně přidávejte citronovou šťávu, aby vám vznikla hustá pasta. Pro čištění raději použijte rukavice.

jedla soda citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pastu naneste do vnitřku trouby, i na sklo, a pořádně rozetřete. Můžete použít třeba drátěnku nebo starý kartáček na zuby. Pastu nechte působit ideálně přes noc, doporučuje se 12 hodin. A poté uvidíte, že vaše trouba vypadá jako nová.

Na sklo vám pomůže prášek do pečiva

Pokud vás trápí pouze špinavé sklo trouby, není nic jednoduššího, než použít prášek do pečiva. Nasypte si ho do misky a smíchejte s troškou vody. Pastu, která vám vznikla, naneste na sklo trouby a důkladně ji rozetřete. Nechte působit maximálně hodinu, setřete a dokončete vlhkým hadříkem.

Jakým způsobem čistíte troubu vy?

Zdroj: The Spruce