5 alternativních využití tablet do myčky, které vám vyrazí dech
adbz.cz » Hobby » Geniální alternativní využití tablety do myčky: Do pračky, koše i trouby. Všude dokáže divy

Geniální alternativní využití tablety do myčky: Do pračky, koše i trouby. Všude dokáže divy

Mnoho prostředků do domácnosti, které si můžete zakoupit v komerčních obchodech, disponuje řadou alternativních využití, a to zejména tablety do myčky.

hrst tablet do mycky
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se pečlivě staráte o svou domácnost a máte myčku, pravděpodobně vám v kuchyni nechybí mycí tablety, které dokáží během několika desítek minut odstranit veškeré nečistoty z použitého nádobí. Tento oblíbený prostředek má však mnohem více využití, které zaujme každého kutila – můžete jej například hodit do záchodu nebo s ním vyčistit odpadkový koš. Níže jsme sepsali 5 alternativních využití tablety do myčky, které vám vyrazí dech. 

1) Snadnější čištění toalety

Tablety do myčky dokáží snadno odstranit odolné skvrny a rozpustit mastnotu z neumytého nádobí. Kromě toho vám však mohou pomoci také s čištěním toalety. Stačí, když převaříte vodu a vylijete ji do záchodové mísy. Poté do mísy vhoďte tabletu do myčky a nechte ji působit, dokud se zcela nerozpustí – můžete ji nechat působit asi 1 až 2 hodiny nebo přes noc. Jakmile se rozpustí, drhnutí záchodu bude opravdu hračka. Pomocí štětky a rozpuštěné tablety snadno odstraníte naprosto každou nečistotu. 

2) Čištění odpadkového koše 

Často se stává, že koš zůstane zašpiněn nebo zalepen od odpadků, které jste do něj během několika posledních měsíců vyhazovali. To ovšem může vést k nepříjemnému zápachu v celé domácnosti, který na vaši návštěvu opravdu dojem neudělá. Naštěstí vám však dokáže pomoci tableta do myčky na nádobí i v tomto případě – stačí naplnit koš teplou vodou a poté ji do něj vložit. Počkejte, až se rozpustí, nechte ji chvíli působit, a poté pomocí vhodného kartáče vydrhněte povrch. Nakonec koš opláchněte studenou vodou a bude jako nový.

3) Čištění zašpiněného dřezu 

Váš dřez se může snadno zašpinit stejně jako vaše toaleta. Často se proto stává, že po ručním mytí nádobí nebo odkládání některých předmětů do umyvadla zůstanou na jeho povrchu odolné nečistoty, mastnota a zaschlá špína. Pokud tento problém trápí i vás, nemusíte zoufat, protože stačí sáhnout po tabletě do myčky. Jednoduše naplňte dřez teplou vodou a pomocí tablety vydrhněte všechny skvrny. Poté povrch opět opláchněte teplou vodou a nakonec otřete suchým hadříkem. Budete překvapeni, jak bude opět nablýskaný.

moderni drez
Zdroj fotografie: Depositphotos

4) Mnohem snadnější praní

Pračka je velmi oblíbený přístroj, který lidem usnadňuje již dlouhá léta životy. Aby vám však fungovala správně a dlouho, měli byste jí čas od času také dopřát správnou očistu. S tím vám opět pomohou dvě obyčejné tablety do myčky na nádobí – ty stačí každé dva až tři týdny vhodit do bubnu pračky, zavřít dvířka, nalít do dávkovače mycího prostředku tolik vody, aby dosáhl na dno dvířek, a poté spustit jakýkoliv program na 90 stupňů. Jakmile pračka dopere, bude zcela vyčištěná a voňavá, tudíž se nemusíte obávat, že by vaše prádlo po vyprání zapáchalo. 

5) Snadnější čištění trouby 

Čištění trouby patří mezi nejméně oblíbené domácí práce, a to z naprosto pádného důvodu – všudypřítomná mastnota a odolné připáleniny vám mohou dát opravdu zabrat. Naštěstí však existuje jeden velmi osvědčený pomocník, který vás nenechá napospas, a to opět tableta do myčky nádobí. Tu stačí nadrtit do vody, přidat trochu čisticího prostředku a hmotu nanést na znečištěná místa v troubě. Nechte ji působit přes noc a ráno důkladně opláchněte.