Kuchyně je po rekonstrukci krásným místem | adbz.cz
adbz.cz » Design » Starou panelákovou kuchyň předělali skutečně za pakatel. Ušetřili za dělníky a pustili se do rekonstrukce svépomocí

Starou panelákovou kuchyň předělali skutečně za pakatel. Ušetřili za dělníky a pustili se do rekonstrukce svépomocí

Podívejte se na zdařilou rekonstrukci kuchyně, která se tak stala vysněným rájem své majitelky. Renovace si vždy vyžádá spoustu času a úsilí, ale výsledek stojí za to.

natirani zdi rekonstrukce
Zdroj fotografie: S vědomím Daisyeima Navia

Žalostný stav kuchyně byl znát hlavně při úklidu, kdy byl vidět ten kontrast. Byla ošklivá. Ale jak víte, všechno jde pomalu a bylo potřeba hodně věcí připravit a vyladit. Začali jsme tím, že jsme dali na balkon úplně nové dveře vyrobené u truhláře. Jednoduše proto, že jsou věci, které neumím. Když jsme je přidali, zůstala na stropě obrovská mezera po starých okenicích, tudíž bylo potřeba odstranit nejen všechny stropní lišty. To bylo prosté šílenství.

Další kroky k nové kuchyni

Každý následující krok odhalil nutnost oprav něčeho dalšího, co jsme předtím nebrali v potaz. Věc s dveřmi například nutnost opravy střechy. Následně přišlo na řadu malování obkladů, což už jsem si vyzkoušela v dětské koupelně, z čehož jsem byla nadšená. Natřela jsem je jednoduše na bílo. Zbyla ovšem díra poté, co řemeslníci měnili roletu, což byla hrůza opravovat. Nenapadl nás totiž žádný adekvátní způsob.

Některé části jsme se snažili srovnat se zemí, protože vypadaly naprosto hrozně. Pak přišlo položení vysoce odolné podlahy gelfor. Chytili jsme také další rozmary a došlo i na troubu, sporák, televizi, stůl a židle. Máme tu imitaci mozaikových dlaždic, které jsou přizpůsobené podle toho, co si klient přeje. Kuchyni dodávají fantastický nádech. Kromě toho jsme ještě vyměnili umyvadlo za menší verzi.

Prostor získává novou podobu

Dekorace vyrobené z metakrylátu jsou odolné a dodávají kuchyni atmosféru. Pracovní desku a instalatérské práce (voda a plyn) jsou dílem profesionála, na to jsme si netroufli. Moje kuchyně je plynová a při neodborném zásahu to může být pěkný průšvih. Při jakýchkoli rekonstrukcích to vždycky přenechejte někomu, kdo se v tom opravdu vyzná. Mezeru po staré roletě se nám nakonec podařilo zachránit, položili jsme na ni lepicí dlaždice.

kuchyne nova pohled ven
Zdroj fotografie: S vědomím Daisyeima Navia

Staré dveře jsme se nakonec rozhodli si nechat, protože jsou stále ve velmi dobrém stavu. Došlo jen na výměnu klik za modernější verzi. Vodovodní baterie doznala také změny a přibyl i nový košík na houbičku a drobné pomůcky. Zbavili jsme se také lahvičky se saponátem, máme tedy vestavěnou, která je přístupnější a nezabírá místo. Ze zbývajících kachliček vznikla dóza na kuchyňské nástroje. Ano, konečně moje vysněná kuchyně.

Kdy jste naposledy rekonstruovali kuchyň a s jakým výsledkem?

Zdroj: HomeBuilding