Travnatý dům je inspirován oblíbenou dětskou pohádkou. Prodává se za 52 milionů korun – majitel nejvíce vyzdvihuje „obytnou střechu“

Tento venkovsky dům připomínající známý seriál Teletubbies nabízí elegantní prostory a obytnou střechu. Majitel jej nyní prodává za neuvěřitelných 52 milionů korun.

i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
i Zdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker
Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
                   

Kreativita designerů a architektů nezná v dnešní době naprosto žádná meze a tento malebný domek nedaleko anglického městečka Shrewsbury je toho skvělým důkazem. Svým vzhledem se totiž podobá budově, kterou jste mohli vidět v dětském televizním seriálu Teletubbies – ano, dokonce má i trávník na střeše, kde se majitelé mohou procházet a dívat se na krásné panaroma, které nabízí zdejší příroda. Domek je však nyní na prodej, a to za neuvěřitelných 1,75 milionu liber, tedy přibližně 52 milionu korun. 

Zázemí s obytnou střechou

Přestože prodeje domů v současné době čím dál více klesají, stále se na trhu objevují zajímavé, mnohdy až bizarní domy – a to včetně tohoto příkladu, který se až nápadně podobá známému dětskému pořadu Teletubbies. Ten kromě skvělého zázemí s pěti ložnicemi totiž nabízí také „obytnou střechu“, po které se majitelé domu mohou bez problému procházet a pozorovat zdejší úkazy zelenající se přírody. Uvnitř však najdete nádherný prostor, který nabízí nerušené prostředí plné elegantních prvků. 

Domek se nachází v malebné anglické vesničce Grinsball, která leží poblíž Shrewsbury – ta  patří mezi nejžádanější místa k bydlení ve Velké Británii. I proto vás pravděpodobně nepřekvapí cena tohoto stavení, kterou majitel vyčíslil na neuvěřitelných 1 750 000 liber, tedy v přepočtu 52 000 000,- korun. Za takovou cenu však mohou potenciální kupci získat velký barák a pozemek v klidné krajině, která nabízí dostatek prostoru pro jízdu na koni a nezapomenutelné procházky. 

Nádherné výhledy do krajiny

Domek však nabízí výhledy do krajiny sám o sobě, neboť uvnitř najdete mnoho prosklených zdí, které také zajišťují dostatek světla během dne. Nechybí pak zde ani pět útulných ložnic, čtyři koupelny a prostorná zahrada s posezením – a ano, samozřejmě také travnatá střecha, ze které můžete během noci pozorovat hvězdy. O několik metrů dál poté stojí trojgaráž, která nabízí dostatečný prostor pro automobily a potřebné nářadí. Je zřejmé, že architekti během plánování chtěli využít co nejvíce prostoru bylo možné.

iZdroj fotografie: S vědomím Strutt & Parker

Celý pozemek pak obklopují vysázené keře, které jej přirozeně oddělují od zdejší krásné krajiny, a také udržovaný trávník, který místu dodává zářivě zelenou barvu. Jeho celková rozloha, včetně zahrady, byla vyčíslena na bezmála 1,02 akru. Aby toho ještě nebylo málo, dům dokonce disponuje svým vlastním vodovodem, takže se potenciální majitel nemusí starat o předražené účty za dlouhé koupele.

Elegantní design

Samotný design tohoto travnatého domku působí zcela elegantním dojmem, který doplňuje jeho nenápadné splynutí s přírodou. Jakmile však vejdete dovnitř, jako byste se ocitli v luxusním apartmánu. Nábytek, včetně schodů do druhého patra se nese v dřevěné barvě. Tu doplňují jemné odstíny barev zdí, které nijak nenarušují klidnou atmosféru uvnitř. Co se týče koupelny, tak zde si architekti opravdu vyhráli. Místnosti jsou vyplněné béžovými a šedými dlaždicemi, které tvoří s proskleným sprchovým koutem naprosto luxusní dojem.

Jak dlouho byste na takovém místě dokázali bydlet vy? 

Zdroj: TheSun

Galerie

Další 4 fotografie
Další 4 fotografie
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Kočka zachránila svou 73letou majitelku, která se propadla půdou až k potoku. Dovedla k ní záchranáře
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat