Žena přestavěla pojízdný karavan ve svůj nový domov | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Žena našla starý karavan na skládce a vykouzlila z něj svůj vysněný domov. Uvnitř má vše, co potřebuje

Žena našla starý karavan na skládce a vykouzlila z něj svůj vysněný domov. Uvnitř má vše, co potřebuje

Skloubit práci, domov a cestování dohromady může být pro mnohé z nás nepředstavitelnou záležitostí. Tato žena vás však přesvědčí o opaku.

stary karavan
Zdroj fotografie: Depositphotos

Začátek pandemie postihl během loňského roku každého z nás. Někdo kvůli této události přišel o vše, pro jiné to byla naopak skvělá příležitost jak začít nový život. Tato žena však v momentě, kdy jí šéf oznámil, že bude od nynějška pracovat z domova, na nic nečekala a rozhodla si splnit svůj celoživotní sen. Podařilo se jí skloubit práci, domov a cestování dohromady a nyní žije tak, jak si to vždy přála. 

Cestování, bydlení a práce v jednom

Mandy, marketingová manažerka, se poté, co jí šéf oznámil, že bude pracovat na plný úvazek z domova, rozhodla kompletně změnit svůj život. Již před pandemií byla milovníkem cestování, ovšem tehdy musela brát v úvahu svou práci, kam se musela vracet, a psa, kterého vždy nechávala doma. Jelikož však měla mladá Američanka nyní možnost pracovat ze svého domova, přišlo jí jako skvělý nápad pořídit si karavan, ve kterém by mohla současně také bydlet a cestovat. Netrvalo tomu dlouho a Mandy začala s přestavbou.

karavan cely
Zdroj fotografie: Se souhlasem Kimberley Mok

Mandy se rozhodla pro renovaci obytného vozu Chevrolet Four Winds z roku 2001, který jí nyní umožňuje pracovat a bydlet na cestách. Je vybaven veškerými základními potřebami: kuchyní, koupelnou, jídelním koutem, obývacím pokojem, postelí a spoustou úložného prostoru. Nechybí však ani Wi-Fi, která slečně umožňuje pracovat odkudkoliv„Rozhodla jsem se žít kočovněji, protože jsem mám nyní práci na dálku. Vždycky jsem ráda cestovala, ale žila jsem tak trochu v jednom kufru. Nyní mám vše, co potřebuji,“ vypráví Mandy. 

Karavan má vše, co člověk potřebuje

Když vejdete dovnitř tohoto pojízdného domu, jako první si můžete všimnout útulného prostoru se skříní, kde Mandy skladuje většinu svého oblečení. Pokud půjdete dále, dostanete  se do kuchyně, která zabírá téměř polovinu celého prostoru. Můžete zde najít pouze nejnutnější věci, jako je plynový sporák, dřez a malý stůl pro přípravu jídla. Naproti kuchyňské lince je umístěna lednice, která na sobě nese stejně jako zadní stěna nad umyvadlem několik kovových dlaždic dodávající prostoru retro nádech. 

Jídelní a obývací část je tvořena vestavěnými lavicemi a odnímatelnou deskou stolu, která je vyrobena z recyklovaného paletového dřeva. Dále si zde také můžete všimnou pohovky, která může být přeměněna v případě potřeby jako postel pro hosty. Nad kabinou řidiče se nachází ložnice, do které Mandy umístila velkou postel a dvě malá okna pro větrání. Nechybí zde ani koupelna s umyvadlem, toaletou a plnohodnotnou sprchou. Při pohledu na karavan zvenčí si můžete také všimnout držáku na kolo a prázdné stěny na promítání filmů.  

Chtěli byste si vyzkoušet, jaké je to žít svobodně v karavanu? 

Zdroj: Treehugger