Domácí čištění matrace za drobné: Zbavte se zažrané špíny i zápachu
adbz.cz » Hobby » Domácí čištění matrace za pár drobných: Pryč s mastnotou, zažranou špínou, roztoči i nevábným zápachem

Domácí čištění matrace za pár drobných: Pryč s mastnotou, zažranou špínou, roztoči i nevábným zápachem

Kvalitní matrace je klíčem ke zdravému spánku celé rodiny. Jedná se o cenově náročnější investici, a proto bychom ji měli pravidelně čistit.

Čištění matrace
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud se nebudete o matraci pečlivě starat, stane se rájem nečistot, roztočů a zbytků kůže. Sdílíte-li domácnost s alergikem nebo domácím mazlíčkem, zaděláváte si tak na velké problémy. Někteří lidé si v posteli dokonce vychutnávají brambůrky a tyčinky, což je také nevhodné. Na matraci ulpívají drobky a zbytky jídla, ty následně kvasí a množí se v nich mikroby. Zaměřte se na pravidelné čištění matrace a zajistěte své rodině spánek v hygienickém prostředí.

Zbavte se nečistot jednou provždy

Ani sebedražší a luxusní matrace vám nevydrží věčně. Pakliže ji necháte napospas nečistotám a mikrobům, ohrožujete zdraví celé rodiny. Díky účinnému a cenově dostupnému fíglu zbavíte matraci nebo čalounění roztočů, zaschlých skvrn i nepříjemných pachů.

Použijte prostředky, co máte doma

Samozřejmě že můžete matraci vyčistit prostředky zakoupenými v drogerii. Jenomže ty jsou zbytečně drahé. Skvělých výsledků se dočkáte i v případě, že použijete ingredience nacházející se v každé domácnosti. Připravte si 250 ml peroxidu vodíku, 3 lžíce jedlé sody, 1 kapku tekutého mýdla či pracího prášku, utěrky, studenou vodu a vysavač.

ruka matrace detail
Zdroj fotografie: Depositphotos

Dodržujte následující postup

Jako první si připravte peroxid vodíku, jedlou sodu a rozprašovací lahev. Peroxid vodíku a jedlou sodu nalijte do rozprašovače. Poté do lahve přidejte trochu pracího prášku či tekutého mýdla a roztok pečlivě promíchejte. Vzniklou směsí postříkejte znečištěnou matraci a utěrkou nebo houbou postižené místo očistěte. Dále musíte počkat, až roztok zcela vyschne.

Uvařte si kávu a čekejte na zázrak

Jestliže se vám nechce čekat, až směs uschne, postižená místa vysušte fénem na vlasy. Stejně byste měli vyčkat další půlhodinku a nato vysát nečistoty jednoduše vysavačem. Díky tomu zbavíte matraci všech částí, které na ni prostě nepatří. Z výsledku budete nadšeni. Již při prvním pohledu spatříte viditelný rozdíl.