Zbavte se otravných škůdců pomocí okurky | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Otravný hmyz všeho druhu již nikdy nepřekročí práh vašeho domu. Porazte je jednou provždy za pomocí pouhé okurky, bez toxických látek

Otravný hmyz všeho druhu již nikdy nepřekročí práh vašeho domu. Porazte je jednou provždy za pomocí pouhé okurky, bez toxických látek

Zbavte se škůdců, kteří otravují náš běžný život. Pro prostředky proti nim nemusíte však chodit daleko, stačí využít to, co doma už určitě máte. Obyčejnou okurku.

komar
Zdroj fotografie: Depositphotos

Škůdci a otravný hmyz nám dokáží občas lézt strašně na nervy. Zvláště, když například ničí naši těžce odpracovanou úrodu a nenechají nás v noci spát. Možností, jak se jich zbavit, je dnes už naštěstí mraky. Od chemických postřiků po přírodní prostředky a využití různých potravin, co máte doma. Ovšem slyšeli jste již o tom, že proti škůdcům zabírá i něco tak obyčejného a levného, jako je okurka?

Použijte okurku proti nežádoucímu hmyzu

Přesně tak s protivnými škůdci a hmyzem vám pomůže normální zelená okurka. Tento trik je jednou z nejekologičtějších možností a technik. S pomocí této zeleniny odstraníte, jak menší problémy s jednotlivci, tak pomůže i pokud se již rozšířili po domově. Ve spojení s dalšími metodami se okurka stává perfektním způsobem, jak vyřešit již nastalé zamoření, ale také mu předcházet.

slupky od okurek
Zdroj fotografie: Depositphotos

Čím hořčejší tato zelenina je, tím lépe. Takové okurky zajisté donutí vystěhovat mnohé nezvané hosty. Obzvláště slupky jsou pak nejúčinnější. Stačí ji škrabkou oloupat a plátky kůrky nechat na problematických místech. Tím docílíte nejrychlejších a nejlepších výsledků. Samozřejmě slupky čas od času vyměňte, nikdy je nenechte doma shnít či zplesnivět.

Díky okurkám budete moct říct mravencům sbohem

Mravenci jsou běžní obyvatelé našich zahrádek. Ovšem je dost nemilé překvapení, když si ráno chcete dát do čaje med, a jakmile ho otevřete je v něm najdete utopené. V kuchyni jsou tedy tito škůdci absolutně nežádoucí. Jako ochranu před nimi použijte slupky z okurky, které umístíte do půdy v místech, kde mravenci do domu vstupují. Tím je zajisté odradíte.

mravenci na latce
Zdroj fotografie: Pixabay

Tato zelenina pomůže i s otravnými můrami

Můry nejsou až tak škodlivé, ovšem jsou velice nepříjemné. A to poslední, co chcete večer unavení po příchodu z práce, doma dělat, je vyhánět tohle létající stvoření. Slupky z okurky vám opět pomohou. Stačí je rozmístit na parapety, do skříní a pod postele. Ale nesmíte je zapomínat pravidelně obměňovat, jinak by mohli spíše nějaké škůdce přilákat.

S tímhle trikem roztoči problémem už nebudou

Roztoči jsou opravdovými škůdci, kteří se často schovávají v našich peřinách a nemusíte o tom ani vědět. Avšak rozhodně si toho všimnete v momentě, kdy začnete mít problémy s pokožkou, protože s ní dokáží udělat pěknou neplechu. Proto je třeba se jich rychle zbavit. Zelené slupky z okurky můžete rozmístit kdekoli je potřeba, abyste tyto škůdce vypudili.

zortoc na tkanine
Zdroj fotografie: Pixabay

Už žádná bolestivá vosí bodnutí

Dalším otravným hmyzem jsou vosy. Ty totiž na rozdíl od včel nemají na naší zahrádce žádný podíl. Avšak nebývají většinou problémem přímo doma, spíše někde na verandě či u venkovního posezení. V takovém případě slupky nemusí stačit, takže doporučujeme vyzkoušet zasazení celé rostliny. Na nejvíce problematická místa je však preventivně umisťovat můžete.

Okurka vás zbaví dotěrných stříbrných rybek

Tento hmyz se dokáže dostat úplně všude a zbavit se ho se občas může zdát jako nadlidský úkol. Avšak okurky, tedy hořké slupky, jsou na tuhle lezoucí havěť obzvláště účinné. Stačí je položit na nejvíce zamořené oblasti a pravidelně plátky vyměňovat, dříve než shnijí a způsobí větší problémy. Tím se dotěrných brouků rychle zbavíte.

Zdroj: WesternExterminator