Bydlím zdarma v chytrém domečku o pár metrech čtverečních. Postavila jsem ho svépomocí bez hypotéky a nemůžu být šťastnější

Přečtete si příběh ženy, která bydlí zdarma. Postavila si totiž svůj vlastní dům, který je sice velmi malý, ale využívá každý centimetr.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jmenuje se Miranda a miluje malování a uměleckou tvorbu. Jako správný člověk s bohémským duchem toužila po svobodě v práci i bydlení. To se jí povedlo si splnit. V rámci jednoho veřejného uměleckého projektu v Massachusetts si stavěla svůj malinkatý domeček. Pomáhali jí přátelé, rodina, a dokonce i cizí lidé. Všichni dali hlavy a ruce dohromady a učili se od zkušených elektrikářů, instalatérů a stavařů.

Vybavení Mirandina skromného domečku 

Dům je už sám o sobě dost unikátní. Vnitřek domu však má svůj silný osobní příběh. Všechno (ale úplně všechno) uvnitř Mirandina domu je vyrobeno ručně, a je tak unikátním uměleckým dílem. Velmi dlouhou dobu údajně sháněla ručně vyrobený držák na toaletní papír. Několik kusů nábytku je skládacích, jako například stůl a židle. Ty k ní přišly od souseda, který je už dlouho skladoval v suterénu a nevěděl, co s nimi.

Nejnovější věci v Mirandině domě je houpací síť, která se natahuje přes celý obývací prostor. Je to ideální a skladné řešení, jak se zrelaxovat, když je venku ošklivo. Miranda říká, že je to její nejoblíbenější místo ke čtení knih. Říká: ,,Povedlo se mi aktivně využívat i vzdušný prostor v domě.” Jelikož svůj domov velice miluje, dala mu také jméno. Láskyplně mu říká Aubergine, podle jeho fialové barvy.

Bydlení má zadarmo

Miranda už několik let parkuje svůj malý domeček v Bostonu různě na dvorcích za domy. S majiteli se vždy dohodne na nějaké protislužbě, jako je pracovní výpomoc nebo někdy jen laskavost. Dům má již plně vybavený a dostavěný, takže za něj neplatí ani dolar. Díky tomu se může naplno věnovat své umělecké vášni – malování a jiným formám tvoření. To zní jako snový život!

Domeček můžete vidět na živo, vystavený na festivale Big Mass Tiny House. Letos by se jednalo už o 6. ročník. Je však kvůli pandemii koronaviru zrušen. Každoročně zde bývá vystaveno mnoho malých a útulných domečků, kterým se zažil název ,,tiny house”, a to díky jejich opravdu skromným rozměrům. Až bude znovu možné festival navštívit, bude k vidění i Mirandina Aubergine.

Zdroj: Tiny House Giant Journey

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články