Jak přinutit psi, aby už nemočili na stromy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » 8 tipů, jak snadno naučit psa, aby přestal močit na stromky a rostliny ve vaší zahradě. Výhra pro obě strany

8 tipů, jak snadno naučit psa, aby přestal močit na stromky a rostliny ve vaší zahradě. Výhra pro obě strany

Psí moč může poškodit keře a stromy na vaší zahradě. Najděte způsob, jak předejít tomu, aby psi vykonávali potřebu právě na těchto místech.

pes moci
Zdroj fotografie: Depositphotos

Chcete vědět, jak ochránit stromy, aby na ně psi už nemočili? Vyzkoušejte jeden z těchto tipů. I když není vědecky dokázáno, že psí moč stromům ubližuje, na první pohled je to u některých zjevné. Stromek uvadá, nebo je spálený. Pokud v tom psům zabráníte, nemusíte se už bát, že by strom zahynul.

Ochrana stromů před močí

Na trhu jsou dostupné různé druhy chráničů, které kolem stromů umístíte. Strom tak nepřijde do kontaktu s močí, a nebudete se tedy muset bát, že by ho to poškodilo. V blízkosti lesů někdy chodí i divá zvěř stromky okusovat, tato ochrana zamezí i tomu.

dum strom kere
Zdroj fotografie: Unspalsh

Dejte psovi do vody psí kameny

Pokud je to váš pes, dejte mu do vody psí kameny. Pomáhají z jeho moči odstranit čpavek, dusičnany i jiné škodlivé látky. Kameny jsou pro pejsky zcela neškodné, jedná se o čistě přírodní produkt. Zamezíte tak i vzniku žlutých fleků na trávníku.

Odpuzovače psů i jiných zvířat

Odpuzovače jsou většinou čistě přírodního původu. Jsou to látky, které psům nevoní nebo je jinak dráždí. Nejčastěji to může být například kapsaicin, který se vyskytuje v pálivých paprikách. Odpuzovače mohou být ve formě prášku, granulí i postřiku. Ten jednoduše aplikujete na místo, kam by psi neměli chodit, například kolem stromů.

chilly papticky kapsaicin
Zdroj fotografie: Pixabay

Zavlažovač se senzorem pohybu

Existují i řešení ve formě postřiků na trávníky. V blízkosti stromů nebo míst, kam by pes neměl vstupovat, umístěte pohybové čidlo, které zapne trávníkový zavlažovač. Psům se totiž většinou nelíbí, když na ně někdo stříká vodu, tak si vstup na váš trávník rozmyslí.

Vytyčte psovi prostor, kde může močit

Důležitá je i správná výchova pejska. Pokud váš pes chodí močit k sousedovi na okrasné keře, není to škodlivé jen pro keře, ale může to vést i ke špatným sousedským vztahům. Naučte psa, kdy a kde může svoji potřebu vykonávat. Pravidelným venčením na místa, kde bude mít dostatek prostoru k vykonání potřeby, se to brzy naučí.

pes na travniku
Zdroj fotografie: Pixabay

Umístěte ceduli, že je trávník chemicky ošetřen

Jestliže jsou to cizí psi, kteří chodí na vaši zahradu, umístěte si na pozemek ceduli, že je trávník chemicky ošetřen. Majitelé psa tomu uvěří a budou si své domácí mazlíčky lépe hlídat.

Zalévejte stromy

Dalším způsobem je pravidelné zalévání stromů. Moč ze stromu smyjete nebo ji naředíte vodou, a tím eliminujete jeho poškození. Čím dříve moč ze stromu umyjete, tím menší škody budou napáchány.

konvice zalevani
Zdroj fotografie: Pixabay

Použijte mulčovací kůru

Psi nemají rádi některé druhy povrchů, mezi nimiž může být mulčovací kůra či větve z jehličnatých stromů nebo keřů. Obsypáním stromů a keřů jim zabráníte v přístupu a psi už nebudou mít šanci.

Proč psi čůrají na stromy

Akt močení na stromy nebo například i hydranty nebo sloupy mají už zakořeněný v psychice. Nejpravděpodobnějším důvodem je, že si značkují svoje území. Pokud močí na stromy hlavně v blízkosti svého domova, dávají tak najevo ostatním psům, že zde je jejich území. Moč mohou použít i jako identifikátor pro jiné psy, chtějí tím sdělit, že tam byli, nebo že jsou k dispozici k páření.

Zdroj: Doggysaurus