Spát, či nespat se psem nebo kočkou v posteli? To je oč tu běží. Nepopiratelné zdravotní benefity přesvědčí i největší odpůrce

Domácí mazlíčci, zejména pejsci mají terapeutické schopnosti. Když s nimi budete spát v posteli zlepší se vám spánek a navíc je to i zdraví prospěšné.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Z průzkumů bylo zjištěno, že 55 % majitelů domácích mazlíčku s nimi sdílí jednu postel. Naštěstí vědecké studie zjistily, že to má mnoho přínosu pro jejich zdraví. S pejskem v posteli se cítíte více v bezpečí, je to útulné a příjemné. Někteří lidé se domnívají, že zvířata do postele nepatří. To ale jen z toho důvodu, že by v posteli mohli zůstat chlupy nebo nepořádek. Ve skutečnosti je pes nejlepším terapeutem.

Zkvalitní váš spánek

Při spánku nechte svého psa jednoduše spát s vámi. Zvlášť pokud se vám spí špatně nebo hůře usínáte. Studie prokázali, že většina lidí, kteří spí se svým psem se vyspali mnohem lépe a druhý den jsou plni energie.

iZdroj fotografie: Pixabay

Sníží riziko alergii

Většinou právě přítomnost psa v domácnosti budí dojem vzniku alergií, zvlášť u budoucích rodičů. Ve skutečnosti je to ale naopak, čím více času kojenec stráví v přítomnosti domácích mazlíčků, tím je menší šance, že se u něj alergie objeví. Mimo alergie se sníží i riziko astma nebo ekzému.

Pomůžou snížit krevní tlak

Pokud trpíte vysokým tlakem, spaní s pejskem vám rozhodně prospěje. Některé studie prokázali, že spaním s domácím mazlíčkem opravdu sníží krevní tlak. Nechte tedy pejska spát s vámi a budete o kus zdravější a bez pomoci léků.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bude se vám lépe relaxovat

Při relaxaci, po náročném dni v práci kde jste ve stresu, je ideální se v klidu pomazlit s vaším pejskem. Vědci zjistili, že mazlení s domácím mazlíčkem sníží hladinu kortizolu a zvýší hladinu oxytocinu. Kortizol je hormon, který zvýší stres a oxytocin je látka, která vám pomůže být v klidu a relaxovat.

Pokud jste často ve stresu, nemůžete spát a celkově jste neklidní, domácí mazlíček vám pomůže. Ať už je to kočka nebo pes, vždy vám pomůžou se zase hodit do pohody a klidu. Při náročné a stresové práci to jistě oceníte. Když vás čtyřnohý chlupáč přiběhne přivítat ke dveřím, budete klidnější a vyrovnanější hned po příchodu domů.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články