Tento úžasný dům na kolečkách si zamilujete! | adbz.cz
adbz.cz » Architektura » Dům jako z pohádky za pár korun. Zamilovaný pár nedosáhl na hypotéku, tak předělal vyřazený kamión

Dům jako z pohádky za pár korun. Zamilovaný pár nedosáhl na hypotéku, tak předělal vyřazený kamión

Život na kolečkách je splněný sen každého dobrodruha. Nizozemský pár si rozhodl své sny naplnit, a tak si postavili domov z kamionu, který pojmenovali Csepellina.

kamionovy dum
Zdroj fotografie: Se souhlasem Csepellina

Paul a Mandy jsou nizozemsko–anglický pár, kteří se rozhodli pevně dosáhnout toho, o čem snili. Pro postavení tohoto domu využili podvozek krásného starého vozu Csepel, který zrekonstruovali k obrazu svému. Nyní se z kamionu stal plnohodnotný domov na kolečkách, který se aktuálně nachází v Maďarsku. Jen posuďte sami, jestli byste v tomto „domě“ chtěli alespoň nějakou dobu žít.

Postavili jej pomocí vlastních sil

Tento nápaditý dům je se aktuálně nachází na trvalé adrese v Maďarsku. Pohled, který z něj můžete vidět, je přímo nádherný. Jedna věc je, že si dokázali postavit tento dům sami, bez jakékoliv pomoci. Druhá věc ovšem je, že jej zvládli umístit do přenádherné zahrady tak, aby do prostředí naprosto zapadl. Csepellina je jeden ze 3 obytných prostor, které se na daném pozemku nacházejí. Všechny tyto prostory mají přibližně 25 metrů čtverečních.

veranda kamionoveho domu
Zdroj fotografie: Se souhlasem Csepellina

Před kamionovým domem se nachází krásná veranda s ještě lepším výhledem na zahradu a menší rybníček. Jen si představte si moci hned po ránu sednout na lavičku před váš dům, dát si hrnek čaje či kávu a sledovat východ slunce. Každý den v tomto domě musí být nezapomenutelný zážitek, a to se bavíme jen o venkovní části. Zevnitř dům není o nic méně úchvatný. Všechno bylo vytvořeno s grácií. Celý prostor je zevnitř vybaven dřevěnými trámy v rustikálním stylu.

Dům jako z pohádky

Zvláště pak kuchyň působí dojmem, že byla přenesena z jiného světa. Můžeme si zde všimnout kombinace staršího stylu dřevěného truhlářství a moderního stylu s nerezovou ocelí. V prostorách koupelny a toalety panuje broušený nerezový styl, který v místnosti vytváří světelné efekty.

V celém domě se potom nacházejí dřevěné podlahy. Nábytek byl vyroben přímo na zakázku, tudíž je vše naprostý originál. Konkrétně barové židle byly vyrobeny z nožek šicích strojů ze staré továrny v Csepelu.

Ať už se v domě nacházíte kdekoliv, nikdy nepřijdete o krásný výhled, který je nabízen ze všech stran. Tento dům má totiž mnoho oken. Nyní už dům není v pohybu, ale jakmile do něj vejdete, tak můžete stále vnímat energii pracovního náklaďáku, kterým Csepellina kdysi byla. Na místě motoru se dnes nachází vodní kotel, díky kterému v kamionu teče teplá voda. Dům můžete najít v údolí Mókus v Maďarsku.

https://youtu.be/HxnDe-50pi0

Zdroj: Tinyhouse